Ocak Ayında TV Dizilerine Ara Verilecek mi?

TV Dizileri Gülse Birsel 1

Ülkemizdeki TV dizilerinin, geçtiğimiz yıllarda da Ocak ayında 1-2 haftalığına yayınlarına ara verdiğini görmüştük. Peki yeni yılda da dizilere ara verilecek mi? Ünlü dizi oyuncusu Gülse Birsel bu sorunun yanıtını sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla verdi.

Gülse Birsel, resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, Ocak ayında TRT 1 dışındaki tüm diğer TV kanallarındaki dizilerin ara vereceğini doğruladı.

Birsel, TRT 1 dışındaki diğer tüm kanalların ortak bir karar aldığını ve dizilerin 3 haftalığına yayınlarına ara vereceğini duyurdu.

TRT 1'de ise herhangi bir ara verme durumu söz konusu değil. TRT 1 dizileri, kesintisiz bir şekilde yeni bölümlerini yayınlamaya devam edecek.

TV Dizileri Gülse Birsel 2

Birsel, Instagram’daki paylaşımında şu ifadelere yer verdi; "Kahkahalar ve her hafta çoğalan seyircimiz için teşekkürler. Önemli açıklama: Malumunuz her ocak ayının ilk 1-2 haftası, diziler yayına ara verir. Bunun sebebi Ocak ayının başında TV kanallarında reklam olmamasıdır. Bu yıl ise reklam durumu biraz daha sıkıntılı imiş. Bu sebeple, TRT hariç tüm kanallar bir araya gelip 21 Ocak haftasına kadar hiçbir dizinin yeni bölümünü yayınlamama konusunda ortak karar aldı. Yani biraz hasret kalacağız. 23 Ocak Çarşamba gününden itibaren yine her hafta beraberiz."