OnePlus Sonunda Kendi Sitesine Geçiş Yaptı

Çinin en hızlı büyüyen şirketlerinden olan OnePlus, beş yıldır kullandığı oneplus.net'i yenilemedi ve resmi sitesinin bundan sonra oneplus.com olacağını duyurdu. Ayrıca şirket bu yeniliği kutlamak için çekiliş yapacağını da dile getirdi.

Şirketin sunduğu ilk telefondan bu yana oneplus.net üzerinden hizmet veren OnePlus, geç kalınmış bir yeniliğe imza attı. Önceki domain adresinin süresinin bitmesi üzerine Çinli şirket oneplus.com adresine geçiş yaptı. Duyuru ve forum sayfalarını da yeni domain adresine geçirmeyi planlayan OnePlus, yeni sitesinin şerefine ufak tefek hediyeler vermeyi de ihmal etmedi.

Toplamda beş kişiye hediye dağıtacak olan Çinli şirket, bir kişiye OnePlus sırt çantası ve diğer dört kişiye de OnePlus not defteri verecek.

Şirket Şimdiye Kadar oneplus.com'u Neden Almadı?

İlk olarak 1999 yılında telekomünikasyon şirketi Net-Tel tarafından alınan bu domain adresi dünyanın en büyük telekomünikasyonlarıyla yarıştı. (AT&T, MCI ve Sprint) Daha sonrasında 2002 yılında ise OnePlus Systems'e transfer edildi. O tarihten bu yana OnePlus Systems'e bağlı olan oneplus.com, fazla dikkat çekmeyi başaramayınca Çinli şirkete devredildi. Ayrıca OnePlus Systems'in şu anda OnePlus'a bağlı olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bunun dışında oneplus.net'i elinde tutacağını dile getiren OnePlus, resmi sitenin oneplus.com olacağının altını çizdi.

YORUMLAR