Opera Coast Tarayıcısı, iPhone'da Haber Uygulamalarına Göz Dikti

Opera Coast Tarayıcısı, iPhone'da Haber Uygulamalarına Göz Dikti

Son bir kaç yıldır mobil cihazlar için ardı ardına yayınlanan haber okuma uygulamalarının popülerliklerini giderek arttırdıklarına şahit olduk. Tabii ki bu uygulamalar, insanların haberleri takip etme meraklarının aslında ne kadar çok olduğunu da bizlere gösterdiler. Lakin Opera gibi bazı şirketler de bu pastadan biraz geç de olsa pay alabilmek için harekete geçtiler. Opera Coast web tarayıcısı, iOS işletim sistemli cihazlarda uzun süredir kullanılabilir durumda ancak maalesef yeteri kadar kullanıcı ilgisi çekmeyi de başaramadı.

Opera ekibi, bu soruna bir çözüm bularak iPhone yahut iPad cihazlardaki kullanımı arttırabilmek için haber okuma uygulamalarının bazı işlevlerini tarayıcılarına dahil etmeyi denemiş. Uygulamanın yeni sürümünde, “sizin için” ya da orijinal adıyla “for you” olarak adlandırılan yeni bir bölme mevcut ve bu bölme sayesinde sizin için özelleştirilmiş haberlere kolayca erişebiliyorsunuz.

En sık kullandığınız web sitelerinde yayınlanan bilgileri size sunan bu bölüm, iPhone 6S ve 6S Plus cihazlarda önizleme özelliğiyle birlikte de kullanılabiliyor. Dolayısıyla oldukça ciddi bir haber okuma işleviyle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz. Lakin kullanıcıların hali hazırda Flipboard gibi sadece bu işe odaklanmış uygulamaları sıklıkla takip etmeleri nedeniyle Opera Coast tarayıcısının işinin zor olacağını da unutmayalım.

Opera Coast'u hala denemeyenler varsa, aşağıdaki bağlantıdan iOS işletim sistemli mobil cihazlarına uygulamayı yükleyebilirler:

YORUMLAR