Opera, Kripto Para Cüzdanını Kullanıma Sundu

Opera, Kripto Para Cüzdanını Kullanıma Sundu

Popüler web tarayıcısı Opera, Android uygulaması için geliştirdiği yerleşik kripto para cüzdanını piyasaya sürdü.

Bu yılın başlarında arka planda kullanıcıların haberleri olmadan mining yapılmasını engelleyen NoCoin korumasını Opera Mini tarayıcıda kullanıma sunan şirket, çok önemli bir hamle daha yaptı.

Dünyanın en çok tercih internet tarayıcılarından olan Opera, temmuz ayında test ettiği kripto para cüzdanı özelliğini Android’de kullanıma sundu. Opera tarayıcıya entegre kripto para cüzdanı olan sistem, Ethereum Web3 API’yi destekliyor.

opera kripto para cüzdanı

Opera'yı kullanan Ether yatırımcıları, söz konusu özelliği kullanarak kripto paralarına çok daha hızlı ve kolay bir şekilde erişebilecek. Kripto para cüzdanı çıkaran ilk web tarayıcı şirketi olan Opera, kullanıcıların çevrimiçi güvenliklerinin tam olarak sağlanacağının garantisini veriyor.

Kullanıcılar, Android'de Opera'yı indirerek, sanal para cüzdanı vasıtasıyla satıcıların desteklediği kripto paralarla çevrimiçi ödeme yapabilecek. Ayrıca sahip oldukları coinleri ve diğer ilgili ürünlerini otomatikman sisteme ekleyebilecek.

Şirketin, kripto para cüzdanı özelliğini ilk kez test ettiği zamandan bu yana piyasa önemli oranda değer kaybetti. Temmuz ayında 800 milyar doların üzerinde olan kriptokrasi piyasası, şu anda 109 milyar dolar civarında seyrediyor. 

Bitcoin’in durumu ise içler acısı. 2017’nin sonlarında 20 bin dolar barajına kadar çıkan Bitcoin, bu haberi yazarken 3 bin 442 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in güncel piyasaya değeri ise 59 milyar dolar seviyelerinde.