Otomobillere de Android Geldi, Trafiğin Akışı ve Hayatımız Değişti

Otomobillere de Android Geldi, Trafiğin Akışı ve Hayatımız Değişti

Android Auto sayesinde telefonlarla arabalar artık mükemmel uyum sağlayabiliyor. Google Now benzeri bir sistem sürüş tecrübesini yeni bir seviyeye taşıyor.

Hyundai’nin Sonata 2015 modelinde ilk olarak görülen sistem, artık gelişmiş kontrol paneli ve LCD ekranı olan tüm arabalarda kullanılabiliyor. Bunun için Android telefonunuzu arabanın kontrol paneline bir USB yardımıyla bağlamanız yeterli oluyor.

Android Auto, bir akıllı telefonun tüm özelliklerinin arabanın kontrol paneline aktırabilmesi anlamına geliyor. İnternete bağlanabiliyor, haritalardan ve GPS’den faydalanabiliyor, mesajları ve sosyal medyayı kontrol edebiliyor ve elbette çağrılara cevap verebiliyorsunuz. Tüm bunları ses komutlarıyla yapabiliyor ya da parmaklarınızı kullanabiliyorsunuz. Elbette trafikteyken sesle kontrol daha güvenli oluyor.

Android Auto’nun en önemli özelliği Google Maps entegrasyonu. Google Maps, Yol Üzerindeki Trafiğin Durumunu Raporlayacak haberimizde anlattığımı sistem Android Auto’yla beraber hayata geçmiş oluyor. Android Auto şu anda tüm Nexus 5 telefonlarla son derece kararlı ve uyumlu olarak çalışıyor. Android Auto hızla diğer Android cihazlarla da uyum sağlayacak.

Araba kullanırken artık telefonunuzda ne olup bittiğini, Skype ve Hangouts görüşmelerinizi, Spotify ve tüm Google servislerini kullanmanız Android Auto ile mümkün oluyor. 

Microsoft, Cortana'nın Android ve iOS'a Geleceğini Resmen Duyurdu

Android'in En Tehlikeli Açığı Belirlendi, Aman Dikkat!

YORUMLAR