Paris'teki Korkunç Saldırıda Samsung Galaxy S6 Edge Bir Hayat Kurtardı!

Paris'teki Korkunç Saldırıda Samsung Galaxy S6 Edge Bir Hayat Kurtardı!

Fransa'nın başkenti Paris'te dün gece gerçekleşen korkunç terör eylemi sonucunda yüzlerce vatandaş hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin dışında yüzlerce yaralının ise hala tedavi gördüğü saldırının arkasındaki güç ve saldırının hedefi kesin olarak öğrenilmeye çalışılıyor.Saldırı gecesi korkunç terör olayına şahit olan insanlar polise bildiklerini anlatıp ifadelerini verdikten sonra ilginç bir ayrıntı ortaya çıktı. İnsanların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde bomba patlattıktan sonra çevreye rastgele ateş eden teröristler polisten kaçarken, zorlu şartlarda görev yapan gazetecilerin dikkatini Sylvester isimli bir vatandaş çekti.

İddialara göre patlayan bombanın kuvvetli bir parçası Sylvester isimli yerli vatandaşa isabet etti. Gürültünün getirdiği ilk şoku atlatan Sylvester, psikolojik olarak yaralandığını düşünüyordu ama cebinde onu koruyan enteresan bir nesne vardı. Samsung'un başarılı telefonu Galaxy S6 Edge kullanan Sylvester'ın üzerine bomba parçası geldi fakat bu telefona isabet etti. Bu isabetten sonra hızı kesilen parça insan etine yaklaşamadan etkisiz kaldı. Sylvester kendisini Samsun'un S6 Edge isimli telefonunun koruduğunu düşünüyor. Eğer telefon olmasaydı bombanın etkisiyle yaralanabileceğini dile getiren vatandaşın telefonu da doğal olarak kullanılamaz hale geldi.

Olay sonrası yapılan röportaj:

Samsung'un telefonlarının ne kadar dayanıklı olduğu bu korkunç saldırıda ortaya çıktı. Aslına bakarsanız saatle km'lerce hızda gelen şarapnel parçasının telefon bataryasını patlatmaması da büyük bir şans. Yani Sylvester isimli Fransız vatandaş korkunç 13 Kasım gecesinin en şanslı isimlerinden birisi.

Fransa'da yaşanan terör saldırısını kınıyor, terörün bir an önce tüm dünyada son bulmasını temenni ediyoruz.

Facebook Paris Saldırılarından Hemen Sonra, Hayattayım Servisini Yayına Aldı

YORUMLAR