Patron Kayıplara Karışınca Şirketin Kapatıldığını Çalışanlar Duyurdu

Jüpiter Barkod Kırtasiye Patron Kayıplara Karıştı 1

İstanbul’da son derece ilginç bir olay yaşandı. 120 çalışanı olan Jupiter Barkod ve Kırtasiye A.Ş. isimli 10 yıllık şirketin patronu aniden kayıplara karıştı. Yöneticilere bir türlü ulaşamayan şirket çalışanları, şirketin internet sitesine koydukları mesajda şirketin maddi zorluklar nedeniyle ticari faaliyetlerine son verdiğini açıkladı.

Dört ilde sekiz şubesi olan etiket imalatçısı ve kırtasiyeci şirket Jupiter’in internet sitesine çalışanlar tarafından konulan açıklamada, şirket yöneticilerine ulaşılamadığı ve şirketin mali müşavirinin de konuyla ilgili bilgi vermediği belirtiliyor.

Bir anda kepenk kapatmak zorunda kalan Jupiter Barkod ve Kırtasiye A.Ş.’de patron S.D.’ye ulaşılamadığı belirtilirken, şirketin mali müşaviri Hüseyin İpek de konu hakkında bilgisi olmadığını söylüyor.

Şirketin çalışanlarından Serkan Kayabaşı şirketin internet sitesinde, "Şirketimizde ani maddi zorluklar nedeniyle batak vermiş bulunuyoruz. Şirket yöneticilerimize ulaşamıyoruz. Sistemi ve e-postaları kötüye kullanım olmaması amacıyla ben durdurdum. Bilgileriniz ve bütün veriler hepsi yedekli bir şekilde güvencem altındadır." şeklinde bir mesaj yayınladı.

Jüpiter Barkod Kırtasiye Patron Kayıplara Karıştı 2

Şirkette işlerin düzgün gittiğini ve tüm çalışanlarla birlikte olayın şokunda olduğunu söyleyen Kayabaşı, "Şubeler kapalı olduğu için firmaya giremiyoruz. Patronlar bazı makinaları yanında götürdü. Ayrıca ticari faaliyetleri çok düzgün giden bir şirketti. Çevresinde falan çok imrenilen, faaliyetleri çok fazla takip edilen, çok hızlı büyüyen, patronu da şirkette ve piyasada çok iyi tanınan birisiydi." ifadelerini kullandı.

Kayabaşı, şirketin maddi durumunun bozuk olduğunu patrondan gelen bir SMS mesajı ile öğrendiklerini söylerken, Etiket Sanayicileri Derneği Başkanı Aydın Okay da Jupiter’in mali durumunun bozuk olduğunu alacaklı firmalardan duyduğunu fakat konuyla ilgili daha fazla bilgisi bulunmadığını söyledi.

Şirketinin durumuna çok üzüldüğünü söyleyen Kayabaşı, "Çok iyi bir ticari geçmişi olan, çok çalışkan insanların bir araya gelip kurduğu ve devam ettiği bir şirketti. Bu son hamlesi hiç düşünmediğimiz bir hareket oldu." dedi.

Jupiter Barkod ve Kırtasiye A.Ş’nin kapanmadan önce faaliyet gösterdiği bölgeler şunlardı:

  • Mersin Jupiter
  • Antalya Jupiter
  • Gaziantep Jupiter
  • Aymakop Jupiter
  • Merter Jupiter
  • Bağcılar Jupiter
  • Yenibosna Jupiter
  • Kağıthane Jupiter