Pepsi, Akıllı Telefonu Pepsi P1'i Üretmek İçin Kolları Sıvadı

Pepsi, Akıllı Telefonu Pepsi P1'i Üretmek İçin Kolları Sıvadı

Dünyaca ünlü meşrubat üreticisi Pepsi şimdi de akıllı telefon üretmek için kolları sıvadı. Pepsi P1 akıllı telefonu Çin’de üretilecek.

Pesi ve Coca Cola rekabeti tıpkı Apple ve Samsung rekabetine benziyor. Aslında dikkat edersek bu tür dev şirket rekabetleri bir şekilde hayatımızı yönetiyorlar. Pepsi yavaş yavaş meşrubat alanındaki rekabeti popüler bir rekabet sahası olan akıllı telefon pazarına doğru yöneltiyor.

Pepsi P1 adını alacak olan akıllı cihazlar, Android 5 Lollipop kullanacaklar. Pepsi’nin Çin web sitelerinden internete sızan akıllı telefon konfigürasyonu da hiç fena görünmüyor. 5,5 inç ekran boyuna sahip olan Pepsi P1 telefon HD görüntü kalitesine sahip ve 1.7 Ghz işlemci kullanıyor. Pepsi P1 telefon 16GB dahili hafıza ve 2GB RAM ile gelecek. Pepsi P1 telefonlar Çin’de üretilecek, doğal olarak ilk pazara çıktığı yer de Çin olacak. Dünyaya açılacak mı henüz bilinmiyor ancak bunun çok az bir olasılık olduğu düşünülüyor. Diğer yandan Coca Cola’da bu kulvarda rekabete başlarsa Pepsi P1 telefonların dünyaya açılma şansı olabilir.

Elbette yakın bir gelecekte dev tüketim ürünlerinin markalarını cep telefonu olarak kullanıyor olmak çok yadırganmayacak. Ancak Pepsi’nin bu konuda ilk adımı atması Coca Cola’nın ne yapacağı konusunda insanı düşündürmüyor değil. Pepsi P1 Çin’de 200 dolardan satışa çıkacak.

Sadece Güvenlik İçin Bir Akıllı Telefona 850 Dolar Verir misiniz?

YORUMLAR