Periscope Güncellendi ve Yayın Kontrolleri Gelişti

Periscope Güncellendi ve Yayın Kontrolleri Gelişti

Twitter'ın yeni canlı yayın uygulaması Periscope, takipçileriniz dışında sizinle yayın paylaşılmasını engelleyen bir güncelleme yaptı. Periscope bu noktada diğer canlı yayın uygulamalarından bir adım öne geçmiş oluyor. 

Periscope’a bugün gelen bir güncelleme artık herkesten gelen yayınların içinde boğulmamızı engelleyecek. Böylelikle anlamsız bir yayın akışı içinde boğulmayacağız. Sosyal medya eko sisteminize dahil olanlar ve olmayanlar olarak yayınları kategorilendirebileceğiniz yeni güncellemesiyle Periscope kullanıcılarına önemli bir seçenek de sunmuş oluyor.

Yeni gelen güncellemeyle birlikte uygulamayı başlattığınız zaman, sadece sosyal ağınıza dahil olan insanları görüntüleme şansını ister küresel, isterseniz de bireysel olarak yapılandırma şansınız olacak.

Bir diğer yenilik ise, yayın sonunda yapılan yorumların kontrolüyle ilgili. Bu noktada sadece yayını paylaştığınız insanlardan yorum alabilme şansına sahip oluyorsunuz. Böylelikle paylaşımlarınız ile ilgili yüzlerce alakalı ya da alakasız yorumlarla boğuşmak zorunda kalmıyorsunuz. Bu seçeneği herkese açsanız bile sizi rahatsız eden yorumları bloke etmek ve bir daha o hesaptan yorum almamak gibi bir seçeneğe de sahipsiniz.

Twitter Periscope canlı yayın uygulamasını kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

-Periscope uygulamanızı açın.

-Periscope uygulamasında, alt ortada bulunan Kamera simgesine dokunarak Broadcast Tab sekmesini kullanın.

-Canlı yayınınıza bir isim verin ve bir açıklama yazın.

-İsterseniz konumunuzu belirten ayarları da ayarlayabilirsiniz.

-Ayrıca canlı yayının gizli (private) veya genel olmasını sağlayacak simgeleri göreceksiniz, nasıl bir yayın yapmak istediğinizi seçin ve Start Broadcast düğmesine dokunarak canlı yayınıza başlayın.

Ayın En İyi iOS Uygulamaları (Mart 2015)

YORUMLAR