Periscope, Yayınları İleri ve Geri Sarma Özelliği İçin Güncellendi

Periscope, Yayınları İleri ve Geri Sarma Özelliği İçin Güncellendi

Mobil cihazlar üzerinden canlı yayın yapmak için geliştirilen başarılı uygulama Periscope, Android'te olmayan yeni bir özelliği aktif etmek için güncellendi. Twitter tarafından yönetilen Periscope'ta anlık olarak binlerce kişi canlı yayın yapıyor. Bildiğiniz üzere mobil cihazlar üzerinden Periscope canlı yayınlarını izlerken yayıncıyla sohbet etme ve yayın hakkındaki düşüncelerinizi de kalp göndererek ifade etme özgürlüğünüz vardı. Fakat canlı olarak izleyemediğiniz bir yayının tekrar bölümünü izlemek oldukça sıkıntılı bir durumdu. Çünkü videoları ileri veya geri sarma özelliği olmadığı için tüm yayını sonun kadar izlemek zorundaydınız. Yani 1 dakikalık bir bölüm için 1 saatinizden vazgeçmeniz gerekiyordu. Ama yeni yapılan güncellemeyle birlikte bu sorun ortadan kalktı.

Periscope'un Android için geliştirilen versiyonu ileri ve geri sarma özelliği için güncellendi. Bu güncellemeyle birlikte artık kaçırdığınız yayınları ileri veya geri sararak izleyebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından Periscope'ta önemli bir eksiklik olarak görülen bu durum da Twitter tarafından çok geçmeden düzeltildi.

İleri veya geri sarma işlemi nasıl yapılıyor?

Periscope'un yayınları ileri veya geri sarma özelliği kullanmak ise çok basit. Herhangi bir tekrar yayını izlerken ekrana basılı tutmanız ve daha sonra açılan bölümden elinizi sağa veya sola hareket ederek işlem yapmanız gerekiyor. Bu işlemlerle birlikte yayını ileri veya geri sarmış oluyorsunuz. Bu arada bu güncelleme sadece Android için yapıldı. Yani iOS için sarma sorunu hala devam ediyor. Ama önümüzdeki günlerde yeni bir güncellemeyle birlikte bu sorunun da çözüleceği söyleniyor.

Türkiye Periscope Yayınında Dünya İkincisi

Periscope Yayınınızı Kaydedenleri Artık Görebilirsiniz

Periscope'un Canlı Yayın Özelliğine İhtiyaç Duyabileceğimiz 10 An

YORUMLAR