Piyasada Sizce Kaç Android Cihaz Var?

Piyasada Sizce Kaç Android Cihaz Var?

Android'in en yayın cihaz ağına sahip olduğunu biliyoruz. Peki piyasada kaç çeşit Android cihaz bulunuyor dersiniz? Evet çok biliyoruz ama bu kadarını tahmin etmemiştik!

Herkes bu aralar yeni çıkacak iPhone'dan söz ediyor, ancak piyasaya bakıldığında her ihtiyaca karşılık gelen çeşitliliği Android çalıştıran cihazlar sağlıyor. Öyle ki, her yıl çıkan yüzlerce telefon birike birike neredeyse 19 bin gibi yüksek bir sayıya ulaşmış. Dünya üzerindeki kablosuz ağların izini süren OpenSignal'ın yayınladığı Android Cihaz Dağılımı görselleri, bu yıl 18.796'ya ulaşan sayının geçtiğimiz yıl Ağustos'taki 11.868lik cihaz sayısını da bir senede epey aşmış görünüyor.

Raporun en çarpıcı yanlarından biri, bu cihazların yüzde 43'ünün Samsung tarafından üretilmiş olduğu gerçeğini yansıtması oldu. Arkasından gelen LG, ileride Android pazarında Samsung'u zorlayacak en yakın isim olduğunu kanıtlıyor.

Tasarımlarındaki kısırlık yüzünden özellikle son iki yıldır eleştirilen Samsung, pazarı bu kadar beslemesine rağmen iyilikten çok kötülük etmiş gibi duruyor. Android geliştiricilerinin bu çeşitliliğe bağlı olarak farklı ekran çözünürlükleri yüzünden uygulama hazırlık sürecinde zorlandığı ve şikayet ettiği pazar koşulları, yine de her kullanıcı için uygun bi telefon sağladığından avantajlı da görünüyor.

WhatsApp 600 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Android İçin Oyun Paketi Kampanyası

YORUMLAR