PlayerUnknown's Battlegrounds Yeni Rekoruyla Steam Tarihine Geçti

PlayerUnknown's Battlegrounds Yeni Rekoruyla Steam Tarihine Geçti

Halen resmi olarak çıkış yapmayan ve erken erişimde oyunculara sunulan, buna rağmen milyonlarca oyuncunun beğenisini kazanan PlayerUnknown's Battlegrounds yeni bir rekora imza attı ve Steam istatistiklerine adını yazdırdı.

Bu senenin başında erken erişime açılan PlayerUnknown's Battlegrounds, kısa süre içerisinde büyük ilgi toplamış, oyuncuların dikkatini üzerine çekmişti. Daha sonradan internette sıkça karşılaştığımız içerisinde çılgın hareketlerin yer aldığı PlayerUnknown's Battlegrounds videoları sayesinde PlayerUnknown's Battlegrounds'ın oyuncu sayısı katlanmıştı. Geçtiğimiz haftalarda PlayerUnknown's Battlegrounds'ın aktif oyuncu sayısının CS: GO'nun aktif oyuncu sayısını geride bıraktığına da tanık olmuştuk.

Anlaşılan o ki, PlayerUnknown's Battlegrounds'ın başarılı yükselişi önümüzdeki dönem de devam edecek. İstatistiksel verilere baktığımızda PlayerUnknown's Battlegrounds'ın Valve tarafından geliştirilmemiş oyunlar arasında en yüksek aktif oyuncu sayısına sahip oyun olma sıfatını kazandığını görüyoruz. Oynunun aktif oyuncu sayısı 481,291'e ulaşarak GTA 5, Fallout 4 ve Payday 2 gibi oyunları geride bırakmış:

Listede PlayerUnknown's Battlegrounds'ın önünde ise DOTA 2 ve CS: GO yer alıyor. Şu ana kadar aktif oyuncu sayısı açısından bu iki oyunu geçebilmiş herhangi bir oyun karşımıza çıkmadı. Bakalım PlayerUnknown's Battlegrounds bu işi başarabilecek mi? 

Felçli Oyuncu Ağzıyla PUBG Kralı Oldu!

YORUMLAR