Popüler Fotoğraf Paylaşma Uygulaması Instagram Çöktü!

Popüler Fotoğraf Paylaşma Uygulaması Instagram Çöktü!

Fotoğraf paylaşmak deyince akla ilk gelen uygulama şüphesiz Instagram. Milyonlarca kullanıcıya sahip Instagram bu gece saatlerinde çöktü.

Siteye ulaşılamıyor ve mobil uygulamalar kullanılamıyor. Kesik olarak en az 30 dakikadır hata veren Instagram'ın büyük ihtimal sunucularında bir sorun var. Çünkü siteye girdiğimiz zaman aşağıda gördüğünüz hatayı veriyor. Bu hata sunucularla bağlantı kurulamadığı zaman verilen genel bir hata. 

Instagram'a mobil uygulamalarından erişmeye çalıştığımızda ise bağlantı hatası alıyoruz. Yani önbelleğe alınan resimler haricinde yenileme yapılamıyor. Instagram'ın çöktüğü haberi sosyal medyada da dalga dalga yayılıyor.

Instagram'dan Resmi Açıklama Geldi:

Yukarıdaki Tweettede gördüğünüz üzere Instagram olayın farkında ve çözmek için uğraşıyor. Her ne kadar uğraşılsa da milyonlarca kişi bir süre erişim yapamadı ve şirketin bu geceki karı eridi diyebiliriz. 

Gelişmeler oldukça haber güncellenecektir. Takipte kalın...

Güncelleme: 23.30 gibi Instagram'a erişilebiliyor fakat yer yer bazı takılmalar mevcut.

Güncelleme 2: Instagram gece yarısından sonra tamamıyla düzeldi. Hatanın giderilmesinin ardından Instagram resmi Twitter hesabında paylaştığı Tweet'i kaldırdı. (Yukarıda resimde gördüğünüz Tweet)

Aynı hatanın sizde olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki uygulamaları indirebilirsiniz.

Instagram'ın Yeni Uygulaması: Hyperlapse

Instagram'ın Kullanıcı Önerme Özelliğini Fark Ettiniz Mi?

YORUMLAR