Popüler YouTube MP3 İndirme Sitesine Dava Açıldı!

Popüler YouTube MP3 İndirme Sitesine Dava Açıldı!

Her ay milyonlarca kullanıcıya hizmet veren bir online YouTube MP3 indirme servisine rekor bir ceza talebiyle dava açılıyor. Bahsi geçen ve youtube-mp3.org alan adına sahip servis temel olarak kullanıcıların YouTube videolarındaki sesleri ayırarak YouTube şarkı indirme işlemini kolayca gerçekleştirmesine imkan tanıyor. Normalde bilgisayarınız üzerinde kullanabileceğiniz birçok farklı program ile YouTube müzik indirme işini gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat youtube-mp3.org bilgisayarınıza herhangi bir program yükleme derdiyle uğraşmamanızı sağlıyor. Servis bu sebeple bu iş için en yaygın olarak kullanılan internet siteleri arasında. Görünen o ki bu durum kayıt firmalarının dikkatini çekmiş.

youtube-mp3.org sitesine dava açan kayıt firmaları arasında dev isimler var. Davanın arkasında yer alan Sony Music, UMG ve Warner Bros. gibi isimler siteye izlemeyi düşündükleri yasal süreç hakkında bir bilgilendirme mesajı iletmişler. Site için hazırlanan iddianamede telif hakları ihlalinin inanılmaz boyutlarda olduğundan bahsediliyor. Sitenin tek başına yasadışı mp3 dönüştürme ve indirme işlemlerinin yüzde 40'ından sorumlu olduğu iddia edilmekte. Kayıt firmaları her bir telif hakkı ihlali için sitenin 150 bin dolarlık bir ceza ödemesini veya şu ana kadar elde ettiği karın tamamını devretmesini istiyorlar.

youtube-mp3.org tarafından konu hakkında henüz bir açıklama yapılmış değil. Kayıt firmalarının benzer sitelere karşı yasal süreç başlatıp başlatmayacağı da bilinmiyor.

Youtube Videoları Programsız Nasıl İndirilir?

YORUMLAR