PS4 Oyunları Oynatan Xperia Z3 Tablet

PS4 Oyunları Oynatan Xperia Z3 Tablet

Öyle bir cihaz düşünün ki, boyutları devasa olsa da içine sığdırdıklarını sayacak olursak göze ufak görünsün. Sony'nin yeni ürünü Xperia Z3 Tablet tam da bu havayı yansıtan bir teknolojik donanım içeriyor. İkilem yaratan olay, 8 inç ekran genişliği olan bir cihazın 6.4 mm kalınlığı ve 273 gram ağırlığı. Cebe sığmayı amaçlarmışçasına hafif olan bu cihaz, Galaxy Note serisini ihtiyaçlarını karşılayamayacak kadar ufak bulanların tercihi olabilir.

LTE modemi olan bu cihazı bir de Bluetooth kulaklıkla kullanırsanız, bu cihazı cep telefonu olarak da kullanmanızı engelleyecek hiçbir durum yok. Bu seçeneği size hatırlatmak adına işletim sistemin arayüzü de arama seçeneğini gözünüzün önüne koyuyor. NFC entegrasyonu ve mobil cüzdan uygulaması da barındıran Xperia Tablet Z3, satın alma işleminde kasaya çıkartmaktan çekinebileceğiniz kadar büyük bir cihaz olduğu için bu durum biraz kavram kargaşası yaratabilir.

2.5GHz Snapdragon 801 ve 3GB RAM ile kuşanmış olan Xperia Z3 Tablet, performans bakımından da oldukça iddialı bir sistem sunuyor. 16 GB dahili belleği olan bu cihazın kapasitesi 128 GB'a kadar yükseltilebiliyor. Elbette bunun için o denli büyük bir Micro SD kartına ihtiyacınız olacak. TFT Ekran 1,920 x 1,200 çeözünürlüğe sahip ve görüntü kalitesi oldukça yatay açılarda bile iyi iş çıkartıyor. Acil durumlarda bu tabletle arkadaşlarınızla film keyfi yaşayabilirsiniz. Ön tarafta bulunan stereo hoparlörler de bu deneyimi destekleyecek teknolojiyi barındırıyor ve diğer tabletlerle kıyaslandığında Sony, kalite eşiğini yükseltiyor.

Sony'nin oyun pazarındaki güçlü kozu PlayStation 4 de bu tablet ile etkileşimli çalışıyor. Piyasada bulunan birkaç Xperia cihazıyla birlikte Z3 Tablet de PS4 Remote Play opsiyonunu barındırıyor. Ekranın boyutları ve kalitesi de bu tableti mevcut teknoloji için en makul seçenek konumuna oturtuyor. Şu an akılda kalan sorular Xperia Z3 Tablet'in piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı, ancak yakın bir zamanda bunun da duyurulacağını düşünüyoruz.

YORUMLAR