PTT, Drone ile Kargo Taşımacılığına Bu Yıl Başlıyor

PTT,  Drone ile Kargo Taşımacılığına Başlıyor

Son dönemde geliştirdiği inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme temelli projeleriyle dikkat çeken PTT, marka değerini artırmak için çalışmalarına devam ediyor. PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, drone ile kargo taşımacılığına bu yıl içerisinde başlayacaklarını söyledi. 

178 yıllık bir geçmişi bulunan PTT, kullanıcılara farklı bir hizmet deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. 

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, AA muhabirine verdiği demeçte, hizmet kalitesini yükseltme adına yeni bir uygulama başlattıklarını söyledi. 

“Kargo hizmetlerimizde, gün içerisinde evde bulunamamadan kaynaklanan sorunları aşabilmek için kendi mühendislerimizle yerli ve milli 'Kargomatik'lerimizi ürettik” diyen Bozgeyik, makinelerden 100 tanesini pilot il olarak Ankara’ya yerleştirdiklerini belirtti. 

Projeyi İzmir ve İstanbul’da da hayata geçireceklerini söyleyen Bozgeyik, böylece vatandaşların kendilerine ulaştırılacak kargolarının günün istenen saatinde, istediklerini noktadan, gönderilen özel şifrelerle alabilmelerine imkan sağladıklarını belirtti. 

PTT'nin ilk defa Dünya Posta Birliğinin İdari Konsey Başkanlığını yürüttüğünün altını çizen Bozgeyik, “Bütün komisyonlarda, dünya genelinde sektör içerisindeki belirlenen kararlarda etkin rol alıyoruz. Rol almanın ötesinde, 'ülke ekonomisi için ne yapabiliriz' diye de orada projeler geliştiriyoruz. Afrika kıtasında e-ticaretin gelişmesi için hazırlanan projede de Türkiye'ye çok önemli roller ve fırsatlar oluşturmaya gayret ediyoruz” dedi.

PTT'nin büyüme sürecinin bu yıl da başka bir rekorla sonuçlanacağına inandıklarını ifade eden Bozgeyik, bu yıl içerisinde drone ile kargo taşımacılığa başlayacaklarını söyledi.