PTT'nin HGS Mobil Uygulaması Yayında

PTT'nin HGS Mobil Uygulaması Yayında

4000’den fazla şubesi ile Türkiye’nin en yaygın ağına sahip olan PTT, HGS mobil uygulamasını iOS ve Android platformunda yayınladı. ePTTAVM ile Ülkem A.Ş.’nin birlikte geliştirdiği HGS mobil uygulaması sayesinde HGS dolum işlemi için PTT’ye uğrama son buluyor.

Son zamanlarda HGS satış ve dolum yaptığını iddia eden internet siteleri ve uygulamaların çoğalması nedeniyle toplumu bilinçlendirmek adına hazırlanan HGS mobil uygulaması, tüm telefon ve tabletlere ücretsiz olarak yüklenebiliyor.

Karayollarında hızlı geçişin yeni standardı olan HGS’lere yükleme yapmak için PTT’ye gitme zorunluluğunu ortadan kaldıran HGS mobil uygulaması ile bakiye sorgulama, HGS etiketine kolaylıkla para yükleme, sık kullanılan HGS’leri kaydedilme işlemleri yapılabiliyor. Ayrıca GPS özelliği sayesinde kullanıcı bir gişeye yaklaştığında ve bakiye yetersiz olduğunda uyarılıyor.

iPhone kullanıcıları için parmak izi ile yükleme yapma kolaylığı sunan HGS mobil uygulaması kullanmak için üye olmak gerekmiyor. TC Kimlik numarası, plaka numarası veya etiket numarası ile sorgulama yapılıp kredi kartı ile yükleme gerçekleştirilebiliyor. Üye olunması durumunda ilk yüklemeden komisyon ücreti alınmıyor.

HGS Mobil uygulamasını aşağıdaki bağlantıları kullanarak mobil cihazınıza güvenli bir şekilde yükleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz:

YORUMLAR