Red Dead Redemption 2 Başka Bahara Kaldı

Red Dead Redemption 2 Başka Bahara Kaldı

Konsol oyuncularının en heyecanla bekledikleri oyunlar arasında yer alan Vahşi Batı temalı, açık dünya tabanlı aksiyon oyunu Red Dead Redemption 2 için üzücü bir haber geldi. Oyunu geliştiren Rockstar Games oyunun çıkışının gecikeceğini resmi olarak duyurdu.

Daha önceden, Red Dead Redemption 2'nin 2017'nin sonbahar aylarında çıkış yapacağı tahmin ediliyordu. Fakat Rockstar Games, yaptığı açıklamada son nesil konsol donanımları üzerinde en iyi oyun tecrübesini yaşatmak adına Red Dead Redemption 2'yi 2018'in ilkbahar aylarına ertelediğini duyurdu, yani oyunun çıkışı bir başka bahara sarktı. Rockstar, gecikme için özür dilediğini belirtirken bir oyunun yalnızca hazır olduğunda çıkış yapması gerektiğine inandıklarını sözlerine ekliyor.

Rockstar, önümüzdeki yaz aylarında Red Dead Redemption 2 ile ilgili daha fazla bilgi paylaşacağının sözünü veriyor. Buna ek olarak oyun için yeni ekran görüntüleri de paylaşılıyor. Bu sayfa üzerinden erişebileceğiniz ekran görüntülerindeki kalite ise çarpıcı derecede yüksek, hatta ekran görüntülerinin gerçek mi yoksa oyundan mı olduğunu kestirmek bir hayli güç. 

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 PC sürümü hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Oyunun konsol sürümünün bile ertelendiğini düşünürsek Red Dead Redemption 2 PC sürümü için bir hayli uzun bir süre beklememiz gerekebilir. Hatırlanacağı üzere GTA 5 PC sürümü defalarca ertelenmiş ve konsol sürümlerinden 2 sene sonra çıkış yapabilmişti.

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Mayıs 4. Hafta)

YORUMLAR