Redd Yeni Klibini iPhone X ile Çekti

Bugün itibarıyla Apple Music’te müzikseverlerle buluşan şarkıya klip hazırlayan Redd, klibi iPhone X ile çekti.

Redd kanıyorduk klip

Türkiye’nin en tanınmış rock müzik gruplarından Redd, yeni şarkısı “Kanıyorduk” için ilginç bir teknik kullandı. Bugün itibarıyla Apple Music’te müzikseverlerle buluşan şarkıya klip hazırlayan Redd, klibi iPhone X ile çekti. Klibin 29 Ekim’e kadar sadece Apple Music’te izlenebilecek.

Redd’in oldukça beğenilen yeni albümü, birçok başarılı şarkı içeriyordu; ancak bu şarkılar arasından “Kanıyorduk” en çok dinlenilen olmuştu. Dinleyicileri ilgisini cevapsız bırakmak isteyen grup, şarkı için klip hazırladı. Yönetmen koltuğunda grubun gitaristi Güneş Duru’nun yer aldığı klip,  üç farklı ülkede çekildi. Prodüksiyon ekipmanı ya da ışık kaynakları kullanılmadan çekilen Kanıyorduk klibi, Lviv, Kapadokya, Kıbrıs ve Isparta gibi birbirinden farklı coğraflarda, sadece iPhone X kullanılarak hazırlandı.

Güneş Duru konuyla ilgili “iPhone uzun ve zahmetli hazırlıklar yapmadan, dilediğim yerde özgürce, planladığım gibi bir video çekebilmemi sağladı. Cebimde güzel bir sahne, bana özgü bir resim oluşturmama aracılık eden bir kamera taşıyor olmak benim için çok kıymetli.” ifadelerini kullandı. Türkiye’de iPhone X ile çekilen ilk video klip olma özelliğine sahip olan “Kanıyorduk”un çekimlerinde aksesuar olarak sadece DJI Osmo ve popüler video çekim uygulaması FiLMiC Pro kullanıldı. Klibin bir parçasını yukarıdan izleyebileceğiniz gibi şarkıyı hemen aşağıdaki Apple Music bağlantısından dinleyebilirsiniz.

YORUMLAR