Reddit, Kullanıcılarına Ücret Ödeyecek

Reddit, Kullanıcılarına Ücret Ödeyecek

Eylül ayında kullanıcılarına ücret ödemek için çalışmalara başladığını duyuran Reddit, projenin geldiği aşama hakkında ayrıntılı bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre aktif bir Reddit kullanıcısı gelecek yıl içinde şirketten küçük bir katkı payı alabilir.

Proje kapsamında Eylül ayında para ayırdıklarını ve bu paranın bir kısmını kullanıcılar için rezerv ettiklerini açıklayan sosyal haber sitesi, emin adımlarla bu yöndeki çalışmalarını sürdürüyor. Reddit Blog’unda yapılan açıklamada, ‘Bu fikri gerçekleştirmek için ciddi adımlar attık ve önemli ölçüde aşama kaydettik.’ ifadeleri yer alırken, şirketin bu konuda ne kadar kararlı olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

Reddit’e geçtiğimiz ay itibariyle 174 milyon tekil ziyaretçi girerken, 4 milyon kullanıcı da giriş yapmış. Ödeme yapılacak kullanıcılar ise 950 bin üye arasından piyango yöntemiyle seçilecek. Bu üyelerin duyuru yapılan 30 Eylül 2014 tarihinden önce de aktif olması gerekiyor. Şirketin planlarında bir değişiklik olmadığı taktirde 5 Milyon Dolar'a karşılık gelen ödemeler gelecek yılın bu aylarında başlayabilir.

Projenin teknolojik ve yasal olarak düzene oturması için sadece bir iki detayın kaldığı belirtilen açıklamada, önümüzdeki yılın başlarında bu konu hakkında bir bilgilendirme daha yapılacak. Bu kararlı çalışmanın sonuçları ne olacak hep birlikte göreceğiz.

Samsung Galaxy J Serisi Akıllı Telefonlar Geliyor

YORUMLAR