Redhack Sözcü'nün İnternet Sitesini Hackleyerek, Kendi Haberini Yayınladı

Redhack Sözcü'nün İnternet Sitesini Hackleyerek, Kendi Haberini Yayınladı

Türk hacker grubu Redhack, daha önce yaptığı birçok farklı hackle gündeme gelmişti; ancak bu sefer internet tarihine geçecek bir haberin konusu oldu. Sözcü'nün kendilerine ait bir haberi yayınlamaması üzerine Redhack, siteyi hackleyerek kendi haberini yayınladı.

Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın e-posta hesabına ulaştığını iddia eden Redhack, bir takım istekler öne sunarak, bunların gerçekleşmemesi durumunda buradaki e-postaları yayınlayacağını söylemişti. Twitter hesapları üzerinden yaptıkları bu duyurunun Sözcü tarafından haberleştirilmediğini gören hack grubu, muhabirlere durumu iletmek yerine başka bir yolu tercih ettiler ve Sözcü'nün internet sitesini hacklediler.

İnternet sitesine ulaşmalarının ardından konuyla ilgili haberi kendilerini yazan Redhack, haberi de ana sayfadan yayınladı. "RedHack, Haberini Yapmayan Sözcü’yü Hackleyerek Kendi Haberini Yaptı.." başlığıyla haberi yayınlayan grup, haberin sonuna da "Not: Kendi haberimizi de bize yaptırdınız ya helal olsun ;)" şeklinde bir not düştü. Böylece Redhack muhtemel bir ilke imza atmış oldu. 

Twitter Redhack'i Sansürledi!

YORUMLAR