Resmi Google Adsense Uygulaması Android için Yayınlandı

Resmi Google Adsense Uygulaması Android için Yayınlandı

Dünya üzerinde en çok kullanılan ve en popüler olan çevrimiçi reklam ağlarının başında gelen Adsense, yayıncılara sunduğu farklı reklam formatları ve özelleştirme seçenekleri sayesinde uzun yıllardır tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin arkasında yatan bir diğer nedende Adsense'in arkasında yer alan firmanın Google olmasıdır.

Google reklam ağı aracılığıyla yayınladığı reklamlardan elde ettiği gelirlerin bir kısmını da kendi web sayfaları üzerinde Google reklamlarını yayınlayan Adsense yayıncılarıyla paylaşmaktadır. Bu sayede yayıncılar Adsense hesapları üzerinden kendi reklam performanslarını kolayca yönetebiliyorlar ve gelir istatistiklerini istedikleri zaman kontrol edebiliyorlar.

Birçok web geliştiricisinin temel kazançları arasında yer alan Google Adsense reklamları bu noktada gerçekten önemlidir ve kullanıcıları tarafından neredeyse hergün düzenli olarak kontrol edilmektedir. Sonuç olarak temel kazanç kaynağınızın Adsense reklamları olduğunu düşündüğünüz zaman, o gün içerisinde ne kazandığınızı bilmek önemlidir.

İşte bu noktada Google tarafından bugün yapılan açıklama eminim ki birçok Adsense yayıncısını çok sevindirecektir. Google tarafından yapılan açıklamayla birlikte Android cihazlar için özel olarak geliştirilen resmi Google Adsense uygulaması Google Play Store üzerindeki yerini aldı.

Adsense'in Google'ın en önemli servislerinden biri olduğunu tekrar hatırlatmaya gerek yok. Bu yüzden Google'ın kendi servisi için kendi mobil platformu üzerinde yayınlamış olduğu Google Adsense uygulaması gerçekten çok önemli bir hamle.

Google Adsense Android uygulaması sayesinde yayıncılar önemli kazanç bilgilerine, reklam birimlerine, site rapolarına, ödeme uyarılarına, url kanallarına ve çok daha fazlasına kolayca cep telefonları üzerinden ulaşabilecekler. Bu uygulama Adsense hesaplarını sürekli olarak kontrol etmek isteyen yayıncılar için adeta bir nimet olacaktır.

Google'ın Android akıllı telefonlar için yayınladığı resmi Google Adsense uygulamasına Tamindir.com aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Facebook Gönderilerine Embed Seçeneği Geldi

YORUMLAR