Resmi Mobil Kaza Tutanağı Uygulamaları Yayınlandı

Resmi Mobil Kaza Tutanağı Uygulamaları Yayınlandı

Şimdiye dek maddi hasarlı trafik kazalarında kazaya karışan tarafların ya kendi aralarında kaza tespit tutanaklarını doldurmaları gerekiyordu ya da anlaşamamaları halinde polis devreye giriyordu. Ancak her iki durumda da formların doldurulması veya polisin beklenmesi esnasında maalesef yollar tıkanabiliyor ve bu nedenle tartışmalar, kavgalar gibi durumlar da ortaya çıkabiliyordu. Anlaşılan o ki bu durumun son bulması için çalışmalar sona erdi ve resmi Mobil Kaza Tutanağı uygulamaları hem Android hem de iOS işletim sistemli mobil cihazlar için yayınlandılar.

Uygulamaları indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Uygulamalar oldukça işlevsel bir şekilde hazırlanmışlar ve bu nedenle tutanakları doldurmak normalden daha kolay hale gelmiş diyebilirim. Zira artık taraflar TC kimlik numaralarını girdikten sonra pek çok detay otomatik olarak geliyor ve uygulama kazanın konumunu otomatik olarak işleyebiliyor.

Bu aşamadan sonra kazalıların tek yapmaları gereken kazanın çeşitli açılardan fotoğraflarını çekmek ve daha sonra raporu Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne göndermek. Uygulamaların içerisinde gerekli tüm yönlendirmeler yapıldığı için kullanırken ne yapmanız gerektiğini bilmeseniz bile yönlendiriliyorsunuz ve böylece sorunsuzca tutanak tamamlanıyor.

Uygulamaları iki en popüler mobil işletim sistemleri için hazırlanan versiyonlarını her zaman cihazlarınızda bulundurarak ihtiyaç halinde kullanabiliyor ve böylece hem kendiniz hem de trafikteki diğer sürücüler için vakit kayıplarını önleyebiliyorsunuz. Tüm kaza işlemlerini dijital ortama aktarmak için güzel bir adım olduğunu söyleyebilirim ancak zaman zaman uygulamaların hata verebildiği kullanıcı yorumlarında aktarılıyor. Bir süre sonra bu tip hatalar da geliştiriciler tarafından giderilecektir.

Paranızın hakkını veren 5 mobil uygulama

YORUMLAR