Rezervasyon Sitesi Booking.com'da Büyük Hayal Kırıklığı

Rezervasyon Sitesi Booking.com'da Büyük Hayal Kırıklığı

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliğ (TURSAB) ve Booking.com arasındaki hukuki mücadele, rezeryasyon sitesinin itirazından sonra derin bir sessizliğe bürünmüştü. Ancak bugün, Booking.com kendi hakkında verilen engelleme kararına yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedilince durum daha da karmaşık bir hale dönüştü.

Tamamen "Arap saçına" dönen TURSAB ve Booking.com davası bugün yeni bir açmaza daha girdi. Bu sabah Bookingcom tarafından talep edilen ihtiyati tedbir kararına yönelik itiraz reddedildi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Booking.com avukatları, siteye yönelik yasağın sadece Türkiye'de olduğunu yeniden vurguladılar. Bu arada davaya katılan otel işletmecilerinin avukatları da bu uzayan dava sebebiyle iş hacimlerinin düştüğünü ve Booking.com'a yapılan ihtiyati tedbir kararının kaldırılması gerektiğini ifade ettiler.

Hayal kırıklığı ve şok

Karara ilişkin Booking.com tarafından, "Mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik yaptığımız itirazın reddine karar vermesi tarafımızda hayal kırıklığı yaratmıştır" şeklinde bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Birçok otelin, ihtiyati tedbir kararının yol açtığı hizmet kesintisinden dolayı zor durumda kaldığının da altı çizildi. Booking.com, "Dava ile ilgili haklılığımıza inancımız devam etmektedir" şeklinde konuştu.

Otelciler, Booking.com Kararının İptal Edilmesi İçin Mahkemeye Başvurdu

YORUMLAR