RIM, BlackBerry 10 Etkinliği İçin Davetiye Göndermeye Başladı

RIM, BlackBerry 10 Etkinliği İçin Davetiye Göndermeye Başladı

30 Ocak’ta, New York’ta öğleden önce 8.30’da başlayacak BlackBerry 10 etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Research In Motion, etkinliği resmen duyurdu. Şirket, medya gruplarını BlackBerry 10’u ilk kez görmeleri için New York’a davet etti.

RIM, etkinlik ile ilgili ayrıntı vermedi fakat slogan belli: “Yeniden tasarlandı. Yeniden düzenlendi. Yeniden icat edildi.”

RIM geçen ay BleckBerry 10’u 30 Ocak’ta tanıtacağını duyurmuştu. Biz de bunu size “BlackBerry 10, Şirketlerden Tam Destek Alacak” başlıklı haberimizde yazmıştık.  Şirket, tam dokunmatik ekranlı bir cihaz ile Bold’a benzeyen başka bir telefon daha çıkarmayı planlıyor.

BlackBerry 10 şirketi meşgul eden bazı konular yüzünden geciktirilmişti.  Android ve iOS geniş bir yayılım gösterirken; ilk kez bir boşluğun hâkim olduğu RIM’in pazar payında ve hatta kurumda da, önemli düzeyde bir düşüş görülmekteydi. Bu yüzden BlackBerry 10’un bir dönüş için en son ve en iyi umut olacağına inanılıyor.

Son gecikmeden bu yana RIM, işletim sistemini pazara zamanında getirmek için çok çalışıyordu. Ekim ayında da şirket, teste başlamış olduğunu işlemin yapılmakta olduğuna dair kesin bir işaretle duyurdu. Bugün erken saatlerde RIM, hükümete ve kurumsal müşterilere işletim sisteminin beta testini yapma imkânı sunan BlackBerry 10 Teknik Önizleme programının başladığını duyurdu.

RIM, aynı zamanda 30 Ocak’ta “Notebooks” adı verilen yeni bir özelliği de duyuracak. RIM’in geliştirici belgeleri bu özelliği “not defteri girişleri içeren klasör benzeri nesne” şeklinde tanımlıyor. Bunun  yanı sıra, işletim sisteminin; e-postalar, bağlantılar ve takvimleri de içeren, geliştirilmiş önemli uygulamalar taşıdığını da belirtelim. 

2012'de Apple'da Neler Olduğunu Öğrenmek İçin Tıklayın

YORUMLAR