Rusya Kendi Sanal Para Birimini Yaratacak!

Rusya Kendi Sanal Para Birimini Yaratacak!

Rusya, kripto para birimine önem veren ülkelerin başında geliyor. Rusya Başkan Yardımcısı Igor Shuvalov yaptığı açıklamada Rusya’nın blockchain teknolojisiyle çalışacak kendi sanal para birimini devreye almayı planladığını söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de geçtiğimiz aylarda Ethereum’un sahibi Vitalik Buterin’le bir görüşme gerçekleştirmişti.

Estonya’dan sonra Rusya da kendi sanal parasını halka arz etmeye hazırlanıyor. Dünya çapında kısa sürede yükselen değeri ile dikkat çeken kripto para pazarına Rusya kendi bitcoinini yaparak girecek.

Kendi sanal para birimlerini çıkarmaya hazırlandıklarını açıklayan Rusya Başbakan Yardımcısı Igor Shuvalov, bu planı en kısa zamanda hayata geçireceklerini belirtti.

“Rusya blockchain teknolojisiyle çalışacak kendi sanal para birimini devreye almayı planlıyor” diyen Shuvalov tarafından yapılan açıklamada, “Rusya dünya çapında kendi sanal birimini ortaya koymak için uluslararası seviyede aktif olarak çalışma yürütüyor” ifadeleri yer aldı.

Shuvalov, sanal para birimlerinin ulusal ekonomiyi daha riskli değil, daha güçlü yapması gerektiğini vurgulayarak Rusya’nın bu işi gerçekleştirmek için harekete geçtiğini belirtti.

Rus Havayolu Şirketi de Blockchain Teknolojisine Geçiyor

Rusya’nın en büyük havayolu şirketlerinden S7 Airlines, Alfa-Bank desteğiyle yolcu biletlerini blockchain teknolojiyle biletlemeye başlayacağı haberlerini duymuştuk.

Kullanılan blockchain teknolojisi sayesinde havayolu firması ve acente arasındaki uzlaşma süresinin azaltılması hedefleniyor. Bu süre şu anda yaklaşık 2 hafta sürüyor. Ayrıca bu sistem sayesinde biletleme işlemi tamamlandıktan hemen sonra acente komisyonu otomatik olarak düşülecek ve böylece ödeme süreci de çok daha sistemli ve düzenli olabilecek.

Vladimir Putin’in Ethereum Görüşmesinde Neler Konuşulmuştu?

Son dönemlerin en hızlı artış gösteren sanal para birimlerinden biri olan Ethereum, geçtiğimiz aylarda Rus Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de radarına girmişti. Putin, Ethereum'un sahibi Vitalik Buterin ile bir görüşme gerçekleştirmişti.

St. Petersburg Economic Forum etkinliğinde Buterin ile bir araya gelen Putin, Kremlin’in yaptığı resmi açıklamaya göre ethereum’un popülerleşmesini istediğini ifade etmişti. Söz konusu etkinlikte dijital ekonominin ayrı bir endüstri olmadığını vurgulayan Putin, yepyeni iş modelleri yaratmak için öncelikli bir temel olduğunu dile getirmiş ve Rusya’da ethereum’un yerel partnerler tarafından kullanılması yönündeki planları destekleneceğini açıklamıştı.

Estcoin, Dünyanın İlk Resmi Kripto Para Birimi Oldu

Sanal Paraya Olan İlgi Artıyor, Rusya'nın Tercihi: Ethereum

Bitcoin Şimdi de 18 Yaşında Bir Liseliyi Zengin Etti

YORUMLAR