Sadece 60 Dolara 128 GB iPhone Sahibi Olmak İster Misiniz?

Sadece 60 Dolara 128 GB iPhone Sahibi Olmak İster Misiniz?

Apple'ın iPhone telefonlarının hafıza kartı desteği olmaması Çin'deki bazı teknik servisleri harekete geçirdi.

Apple, ürettiği son telefonları 16, 64 ve 128 GB olarak piyasaya sürdü ve bu telefonlar arasındaki fiyat uçurumları kullanıcıların gözüne batmaya başladı. Telefonlar arasındaki farkın sadece depolama kapasiteleri olmasına rağmen telefonların fiyatları arasında 300 -800 TL gibi bir fiyat farkı oluşuyor. Apple'ın bu satış politikası ise kullanıcıların tepkisini çekiyor. Bu olaya dur demek isteyen bir Çin'li firma ise sadece 60 dolara telefonun kapasitesini 128 GB'a kadar yükseltebiliyor.

iPhone 6s 16 GB ve iPhone 6s 128 GB arasında 800 TL fiyat farkı olduğu düşünüldüğünde Çin'de yapılan işlem hayat kurtarıcı rol üstleniyor. Çin'deki firma, eline gelen telefondan 16 GB'lık depolama yongasını çıkarıyor ve 128 GB'lık yeni yongayı takıyor. Bu işlem sırasında herhangi bir veri kaybı olmuyor ve telefonun diğer parçalarına ise dokunulmuyor. Sadece 30 dakika süren bu işlem sonrasında 128 GB'lık bir telefonunuz oluyor. Ayrıca bu işlem ile takılan yonganın Apple'ın orjinal yongasından daha hızlı çalışıtığı da biliniyor.

Bu işlem ile tabiki telefonunuz garanti dışına çıkıyor ancak eğer garantisi bitmiş bir telefonunuz varsa bu işlemi hak ediyor diyebiliriz. Apple'ın bu satış politikası devam ettiği sürece bu tür hizmetler artış gösterebilir.

Apple'ın News Uygulaması Tüm Yayıncılara Açıldı

Apple'ın Yeni Otomobili Apple Car, 2021 Yılında Gelebilir

YORUMLAR