Sahte Mail Tuzağına Karşı Bankalar Birliği'nden Uyarı Geldi!

Sahte Mail Tuzağına Karşı Bankalar Birliği'nden Uyarı Geldi!

Bankalar Birliği son zamanlarda kendisi adına gönderilmiş gibi dizayn edilen "İnternet Bankacılığı hesabınızı teyit edin" türündeki e-posta iletisiyle ilgili açıklama yaptı."[email protected]" gönderici adresiyle birden çok kişiye postalanan e-mail iletisinde alıcılara internet bankacılığı hesaplarının yeni bir veritabanına aktarılması sebebiyle dondurulduğu, yeniden erişim sağlamak içinse bilgilerin teyit edilmesi gerektiği ifade ediliyor. Bu açıklama ile kullanıcıları kendi oluşturdukları sahte login ekranlarından giriş yaptırmaya çalışan dolandırıcıların iletisi Google tarafından hemen bloke edildi.

Ardından Türkiye Bankalar Birliği'nden ise konu ile ilgili açıklama geldi. Bankalar Birliği yaptığı açıklamada böyle bir taleplerinin olmadığını, gelen maile itibar edilmemesi gerektiğini kaydetti.

İnternet bankacığı her ne kadar OTP adı verilen anlık sms şifresiyle giriş yapılan bir sistem olsa da, kullanıcıların yine de dikkatli davranması gerekiyor. Öte yandan dolandırıcıların "co.uk" uzantısıyla e-posta göndermesi, son kısımda "saygılarımızla" yerine "saygılarımla" yazması amatörce hazırlanan mailin sahte olduğunu aşikar bir biçimde gösterse de kullanıcıların maile itibar etmesinden endişe ediliyor.

İşte bize de ulaşan o sahte mail.

E-Devlet Kapısından Tartışılacak Karar! İnternet Bankacılığı İle Giriş Kafalarda Soru İşareti Bırakıyor!

YORUMLAR