Samsung, 2018 Yılında Esnek Galaxy Note Çıkarmakta Kararlı

Samsung, 2018 Yılında Esnek Galaxy Note Çıkarmakta Kararlı

Samsung, üzerinde uzun süredir çalıştığı ancak bir türlü piyasaya çıkaramadığı esnek ekranlı Galaxy Note cihazlarının, gelecek yıl raflarda olacağını bildirdi.

Samsung Galaxy Note 8 cihazını henüz tanıtmışken, ardından gelecek yılın bombasını da hazırlamaya soyunmuş görünüyor. Associated Press'in haberine göre Samsung, 2018 yılında esnek ekranlı bir telefon sunmayı kafasına koymuş. Bu cihazın Galaxy Note üretim segmentinde olacağı da haberde yer alıyor.

Samsung mobil ticaret başkanı Dongjin Koh, Güney Kore'de düzenlediği basın toplantısında gazetecilere, "Üstesinden gelemediğimiz bir sıkıntı kalmadı, esnek ekranlı telefonlarımızı gelecek yıl tüketicilerle buluşturabiliriz" diye konuştu.

Esneyebilir telefonların OLED ekranları üzerinde teknolojilerinin mükemmelleştiğini belirten Koh, bu tip telefonlarının piyasayla buluşması için artık bir sıkıntı kalmadığını ifade etti. Koh, gelecek seneye kadar var olması muhtemel engellerin de ortadan kalkması için çalıştıklarını, Samsung'un adına yakışır bir cihazla 2018'e hazır olacağını söyledi. Koh, "Tüketicilerden yine hep alışık olduğumuz övgüleri alabilmek adına, yoğun olarak çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Samsung, hatırlayacağımız gibi esnek ekranlar üzerinde 2012'den bu yana çalışıyor. Ancak, henüz raflara yerleşebilmiş bir mobil ürünü bulunmuyor. Bu açıklamaların, tam da Apple iPhone 8 tanıtımından önce yapılması da oldukça manidar sanki.

Samsung'un Esnek OLED Ekranına Ait İlk Video Geldi

Dünyanın İlk Esnek Ekranı Samsung Tarafından Duyuruldu

Samsung Esnek Ekranları Geliyor, İlk Hedef Samsung Galaxy S6 Active

YORUMLAR