Samsung, Akıllı Telefonlarını Kripto Para Teknolojisiyle Donatacak

Samsung Kripto Para Cüzdanı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonlarında kripto para teknolojisine yer vermeye hazırlanıyor. Şirket, cihazlarında kripto para cüzdanı sunmak için girişimlere başladı.

Samsung görünüşe göre İngiltere'de kripto para cüzdanı kullanmayı planlıyor. Çünkü şirket bu planı çerçevesinde ticari marka izni almak için İngiltere Hükümeti'ne başvuruda bulundu.

Samsung’un başvurusunda, "Yapılacak olan bilgisayar yazılımında, kripto para cüzdanı olarak kullanmak, blockchain kullanarak kripto para transferi yapmak, blockchain  teknolojisi ve 3. parti uygulamalar kullanarak kripto para transferi yapabilecek akıllı telefon uygulamaları yapmak." ifadelerine yer verildi.

Kripto para özelliğinin hangi model akıllı telefon ya da telefonlar için düşünüldüğü bilinmiyor. Çünkü Samsung’un bu konuda şimdilik resmi bir açıklaması bulunmuyor.

Ancak Samsung’un bu hamlesinden sonra, şirketin 2019’da piyasaya süreceği yeni amiral gemisi Galaxy S10’un kripto para cüzdanı uygulamasıyla birlikte geleceği iddia ediliyor.