Samsung Android'i Bırakıp Tizen İle Mi Devam Ediyor?

Samsung Android'i Bırakıp Tizen İle Mi Devam Ediyor?

Android işletim sistemiyle özdeşleşen Samsung, artık kendi geliştirdiği Tizen ile mi yoluna devam edecek? Tizen Geliştirici Konfransı'nda tanıtılacak Samsung Z, Samsung'un Google'dan bağımsızlığını ilan edeceğini işaret ediyor. Telefonun teknik özellikleri de su yüzüne çıkmaya başladı.

Koreli teknoloji devi, elektronikte kendi egemenliğini kurmaya bir adım daha yaklaştı. Sadece mobil cihaz değil, bir evde ihtiyaç duyulan neredeyse her eşyayı üreten Samsung, kendi işletim sistemini akıllı telefon piyasasının vahşi doğasına rakip olarak sunmaya karar verdi. Pazar günü yaptığı açıklamada telefonun üçüncü çeyrekte Rusya'da satışa sunulacağını söyleyen şirket yetkilileri, takip eden aylarda cihazın diğer pazarlara da sürüleceğini açıkladılar.

Tizen işletim sistemiyle gelecek Samsung Z'nin 4.9 inç HD Süper AMOLED ekrana, 2.3 GHz quad-core işlemciye, 8 megapiksel kameraya sahip olacağı, 2 ve 3 boyutlu grafik desteği ve parmak okuyucu ile geleceği söylenirken, Galaxy S5'te kullanılan süper güç tasarruf modu da mevcut olacak.

İşletim sistemiyle olduğu gibi tasarımıyla da Galaxy S serisinden ayrılacak telefonların daha hızlı açılacağı, tarayıcısının da diğerlerine fark atacağı deyatlar arasında öne çıkıyor. Samsung'un Tizen gömülü sisteme sahip cihazlarının birbiriyle konuştuğu akıllı ev konseptinde bağımsızlığını ilan etmek adına attığı en önemli adım bu telefonu çıkarmak olacak. Akıllı cihazlarının piyasaki başarısını Android desteğine mi yoksa marka değerine mi borçlu olduğunu bu telefonun satışlarıyla ölçebileceğimiz Samsung, Google ile bağlarını tamamen koparacak mı, yoksa bu bağdan yararlanmaya devam edecek mi, zaman gösterecek.

Windows Phone için Resmi Dosya Yöneticisi Yayınlandı

Microsoft'un Akıllı Saati Android ve iPhone Uyumlu Olacak

YORUMLAR