Samsung, Çin Pazarı İçin Katlanır Kapaklı Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Samsung, Çin Pazarı İçin Katlanır Kapaklı Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Söylentilere göre Samsung Çin pazarı için katlanabilir kapaklı bir akıllı telefon geliştiriyordu. Galaxy Folder 2 olarak adlandırılması beklenen bu yeni akıllı telefon şimdiden birçok sertifikayı almış ve özellikleri de ortaya çıkmış durumda.

Galaxy Folder 2’nin tanıtım resimleri geçtiğimiz günlerde sızdırıldı ve Güney Koreli firmanın Çin sitesinde de bu akıllı telefon SM-G1600 kod adıyla listelendi. Yani bu akıllı telefon projesinin artık bir iddia olmadığını ve resmi tanıtımının yapılmasına kısa süre kaldığını söylemek mümkün.

Samsung geçtiğimiz yıl aynı bu tarzda katlanır kapaklı akıllı telefonu Galaxy Folder’ı Çin’de satışa sunmuştu ve satış rakamlarından memnun kalmıştı. Yani bu tarz telefonlara Çin pazarında belirli bir talep olduğu için yeni modeli geliştirilerek Galaxy Folder 2 olarak adlandırıldı.

Tasarım anlamında bir önceki modele göre pek bir fark görmek de mümkün olmuyor. Renk seçeneği olarak ise görsellerde yalnızca altın rengi görünüyor. Bir önceki model koyu mavi renk seçeneğini de sunuyordu.


Galaxy Folder 2 donanım özelliklerine bakıldığında, 16GB dahili hafıza ve 2GB RAM görülüyor. Ekran olarak ise 3.8 inç boyutunda TFT bir panel seçilmiş. Bu ekran 480x800 piksellik bir çözünürlüğe sahip. Akıllı telefonun işlemcisi, 1.4GHz frekansında çalışan 4 çekirdekli bir işlemci. Cihazda microSD kart desteği 128GB’a kadar sunuluyor. Tüm bu özellikleri bir önceki nesil olan Galaxy Folder ile kıyaslarsak, her alanda ufak geliştirmeler yapıldığını görüyoruz.

Otomatik odaklı ve LED flaşlı arka kamerası 8MP çözünürlüğe sahip olan Galaxy Folder 2’nin ön kamerası ise 5MP çözünürlüklü. Çift SIM kartı desteği de bulunan telefonda, 1,950 mAh batarya yer alıyor. Telefon tamamen metal kasaya sahip ve 160g ağırlığında. Cihazın boyutları 122 x 60.2 x 15.4 mm olarak kayıt edilmiş. Fiyatı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Samsung, Hem Android Hem de Windows ile Çalışan Telefon Üretiyor!

Galaxy Note 7'lerin Geri Çağrılmasının Samsung'a Maliyeti Ortaya Çıktı

Samsung'a Olan Güveninizi Kaybettiniz mi? Oy Verin!

YORUMLAR