Samsung Esnek Batarya Geliştirdi!

Samsung Esnek Batarya Geliştirdi!

Koreli teknoloji devi Samsung yeni geliştirdiği esnek batarya teknolojisini tüketicilere tanıttı. Akıllı telefon ve tabletlerin yanında akıllı kol saatleri ve kol bantları da üreten Samsung'un duyurduğu bu yeni ensek pil teknolojisi ile önümüzdeki süreçte çıkacak elektronik aletler yeni bir yola girebilecek. Samsung'un "Dünyanın ilk gerçekten esnek bataryası" olarak adlandırdığı bu pil iki ucundan baskı uyguladığınızda bir U şeklini alabiliyor. Bu syaede bu pili akıllı kol bantlarında ve akıllı saatlerde kullanabilmek mümkün oluyor. Böylece bu tür elektronik cihazlarda daha büyük piller kullanabileceğiz ve bu cihazları daha zuun süre şarj etmeden kullanabileceğiz.

Samsung'un yeni geliştirdiği teknolojinin akıllı telefon ve tabletler gibi elektronik cihazlarda kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor; fakat böyle bir durum söz konusu olursa cebimizde ve çantamızda daha rahat taşıyabileceğimiz akıllı telefon ve tabletlere sahip olabiliriz. Özellikle iPhone 6 ile gündeme gelen akıllı telefonların bükülme problemi bu batarya sayesinde problem olmaktan çıkabilir.

Hatırlanacağı üzere bir süre önce geliştirilen OLED teknolojisi bize esneyebilen ekranlar sunmuştu. Esnek pil teknolojisinin OLED teknolojisiyle birleştiğinde ortaya çıkacak sonuçlar iç acıcı olacak gibi görünüyor.

HTC Nexus 9 Resmi Olarak Tanıtıldı

YORUMLAR