Samsung Galaxy Markası Google Android'i Gölgede Bırakıyor

Samsung Galaxy Markası Google Android'i Gölgede Bırakıyor

Google’ın Android işletim sistemi kullanılarak üretilen Samsung Galaxy akıllı telefon serisi, Samsung’un özellikle Apple’a karşı verdiği büyük mücadele nedeniyle reklamlar, pazarlama kampanyaları ve promosyonlar ile oldukça öne çıkmış durumda. Samsung’un dur durak bilmeksizin sürdürdüğü bu tanıtım çalışmaları Business Insider’ın da dikkatini çekmiş durumda ve yayının yaptığı araştırmalara göre Samsung Galaxy markası Google’ın Android markasının çok daha önünde yer alıyor.

Her ne kadar Google mümkün olduğunca çok cihazda Android işletim sisteminin kullanılmasından memnun olsa da kullanıcıların büyük çoğunluğunun Android markasından bihaber olmaları gelecekte şirket için tehlikenin varolduğunu gösteriyor. Zira yapılan araştırmalarda tüketicilerin Android bir akıllı telefondan ziyade Galaxy telefon kullandıklarını düşündükleri ortaya çıkmış durumda ve bu da işletim sisteminin yaratıcısı ve geliştiricisi Google’ın geri planda kalmasını sağlayacaktır.

Silicon Alley Insider’ın hazırladığı grafiğe göre Google’ın işletme gelirleri ve Samsung’un mobil işletme gelirlerinin Galaxy’nin ortaya çıkışından sonra nasıl değiştiğini aşağıda yer alan grafikte de inceleyebilirsiniz.

Google Nexus 7 tablet incelememizi kaçırmayın

YORUMLAR