Samsung Galaxy Note 5'e Esrarengiz Bir Güncelleme Yapıldı

Samsung Galaxy Note 5'e Esrarengiz Bir Güncelleme Yapıldı

Samsung Galaxy Note 5’in önceki modellere oranla ufak batarya taşıması sıkıntı yaratıyordu. Samsung,un bir güncellemeyle bu sıkıntıyı aştığı düşünülüyor.

Samsung Galaxy Note 4, 3.200mAh batarya taşırken, Galaxy Note 5’in 3.000 mAh batarya taşıyor olması garipsenmişti. Bu ufak bataryanın Samsung Galaxy Note 5’e yetmiyor olmasından ötürü bazı şikayetleri değerlendiren Samsung, bir güncellemeyle sıkıntıyı aşmış görünüyor.

Samsung Galaxy Note 5 yorum ve eleştirileri artık ilk günkü gibi cihazın pil ömründen pek şikayet etmiyorlar. Her ne kadar Samsung duyurmamış olsa da cihaza bir güncelleme yapıldığı düşünülüyor. Otoriteler bu yorum değişikliği hakkında, "bir güncellemeyle Samsung Galaxy Note 5’in batarya ömrü optimize edilmiş olabilir" görüşünü benimsiyorlar.

Öte yandan Samsung resmi olarak bu konuya özel bir güncelleme yaptığını açıklamadı. Ancak uzmanlar cihazın son gelen güncellemesinde standart değişikliklerin yanı sıra, 144 MB boyutunda yeni bir güncellemeye tabi tutulduğunu savunuyorlar. Yeni güncelleme, cihazın fabrika ayarlarına dönüşünde de bir önceki Android sürümüne geçmesini engelliyor. Yani güncellemeden memnun olmayanların geri dönüş şansı pek yok. 

Samsung Galaxy Note 5'ten 5 Süper Özellik

Samsung Galaxy Note 5'in Avrupa Pazarıyla Sorunu Ne?

YORUMLAR