Samsung Galaxy Note 7’nin Patlama Olasılığını Nasıl Anlarsınız?

Samsung Galaxy Note 7’nin Patlama Olasılığını Nasıl Anlarsınız?

Sağda solda patlayarak tehlike oluşturan Samsung Galaxy Note 7’nin patlayıp patlamayacağını anlayabilmek içi bir yöntem öneriliyor. Elbette bir Samsung Galaxy Note 7 sahibi iseniz bu yöntemi hemen deneyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 7 kullanıyorsanız bataryanızın defolu üretim olup olmadığını birkaç saniyede saptayabilirsiniz. Samsung Avustralya’nın yayınladığı habere göre Samsung Galaxy Note 7’nizin kutusundaki bir detaya bakmak bunun için yeterli olabiliyor. Kutunuzun üzerindeki barkodlarının bulunduğu etiketin üzerinde aşağıdaki resimde işaret edildiği gibi daire içinde bir “S” işareti varsa telefonun bataryasında bir sorun olmayacağı saptanmış. S işaretinin "secure" yani güvenli anlama geldiği biliniyor.

Kutlarında farklı işaretler kullanan Samsung’un bu simgeyi taşımayan serisi ise sorunlu seri olarak mimlenmiş durumda. Eğer telefonunuzun kutusuna sahip değilseniz telefonunuzun IMEI numarasını  cihazdan sorgulayarak Samsung veri tabanını yetkili bir bayiden sorgulatmak suretiyle güvenli seriye ait olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Alternatif olarak Samsung'un Galaxy Note 7 Değiştirme Programı sitesi üzerinden IMEI numaranızı yazarak ta cihazınızın güvende olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Eğer telefonunuzun sorunlu olduğuna inanıyorsanız değişim sürecinden hemen yararlanmanızda fayda var. 

Samsung Türkiye'den Galaxy Note 7 İçin Duyuru

YORUMLAR