Samsung Galaxy Note 7'ye Havada Karada Yasak Geliyor!

Samsung  Galaxy Note 7'ye Havada Karada Yasak Geliyor!

Geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkan ve çıkmasıyla birlikte gündeme bomba gibi düşen Samsung Galaxy Note 7'lerin patlama ve yanma problemleri herkesi tedirgin etmeye başladı. Bugüne kadar kayıtlara göre 35'ten fazla Note 7 patlayarak alev aldı.

Avusturalya'daki Qantas, Jetstar ve Virgin Australia adlı havacılık şirketleri, bu olaylara kayıtsız kalmayarak Galaxy Note 7 konusunda yoğun uçuş denetimlerinde karar kıldı. Kısıtlamalara göre Note 7 akıllı telefonu ile bu şirketlerden birisinin uçağına binmek isteyen bir kişi, telefonunu hiçbir şekilde uçakta şarj edemeyecek ve kullanamayacak. Yani telefonun uçuş sırasında tamamen kapatılmış ve devre dışı olması gerekiyor. Ayrıca ABD'nin Federal Havacılık Dairesi de bu konudaki araştırmalarını sürdürüyor. 

Reuters'in açıklamasına göre bu havacılık şirketleri herhangi bir devlet kuruluşundan bildiri almadan bu önlemi aldılar. Yani havacılık şirketleri kendi insiyatiflerini kullanarak böyle bir tedbir almışlar. Haberlere göre bu şirketlere gelen yolcular yine de Note 7'lerini yanlarında getirmekten vazgeçmiyor. Fakat getirseler bile uçuş sırasında kullanmalarına izin verilmiyor. Bu kısıtlamalar uçuş ekibinin işlerini de oldukça zorlaştırmış durumda. Çünkü sürekli yolcuları denetlemek ve Note 7'yi bir bakışta tanımak durumunda kalıyorlar. Yolcuların şimdiki en büyük korkusu ise Note 7 akıllı telefonların uçaklarda tamamen yasaklanması.

Samsung Galaxy Note 7’lerin Satışı Durduruldu Cihazlar Geri Çağırılıyor (Güncellendi)

Galaxy Note 7 Patlama Haberleri Artarak Gelmeye Devam Ediyor

Önemli Açıklama, Samsung Türkiye Galaxy Note 7 İadelerini Kabul Ediyor

YORUMLAR