Samsung, Galaxy Note 8'i Resmen Duyurdu

Samsung, Galaxy Note 8'i Resmen Duyurdu

Samsung’un Mobil Dünya Kongresi 2013’ün öncesinde tanıtacağı belirtilen Galaxy Note 8 isimli yeni tableti kısa bir süre önce resmen duyuruldu. İddialar ve öngörülere paralel özelliklere sahip olan cihazda daha önceki Note’larda görmediğimiz bazı yeni özellikler bulunuyor.

Galaxy Note, Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 10.1’in ardından Note serisine yeni katılan Note 8, öncelikle 5.5 inçlik Note 2 ile 10 inçlik Note 10.1’in arasında doğan boşluğu başarılı bir şekilde dolduracağa benziyor. 1.6 GHz frekansında işlem yapan dört çekirdekli işlemcinin 2 GB değerinde bir ara bellek yani RAM birimi ile desteklendiği üründe, 1280x800 piksellik 8 inç boyutunda WXGA ekran yer alıyor. Ekranda inç başına düşen piksel sayısının 189 olması ise ilginç ve olumsuz bir nokta olarak karşımızda.

Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemiyle birlikte satışa çıkacak olan ürünün arka kısmında 5 MP; ön kısmındaysa 1.3 MP değerlerinde iki kamera yer alacak. 4600 mAh değerinde bir bataryanın kullanılacağı tablette GPS, ivmeölçer, dijital pusula ve yakınlık ölçer gibi algılayıcılar da bulunuyor. 16 ya da 32 GB depolama alanı seçenekleriyle sunulacak olan Note 8, mikro SD kart desteği ile bu alanın 64 GB’a kadar ulaşmasına imkân tanıyor.

S Kalem ya da orijinal adıyla ifade edecek olursak S Pen ile gelecek üründe bu kez söz konusu kaleme yeni yetenekler eklenmiş. Daha öndeki Note’larda fiziksel tuşlarda kullanamadığımı S Kalem’i bu kez fiziksel tuşlar üzerinde de kullanabileceğiz. Diğer yandan Samsung’u e-kitap okuyucu sınıfta da temsil etmesi beklenen ürünün kitap okumaya yönelik özel uygulamaları ve yetenekleri bulunuyor.

Bu yılın ikinci çeyreğinde satışa çıkmaya başlayacak olan Galaxy Note 8’in fiyatıyla ilgili herhangi bir bilgi sunulmadı.

Google Glass gözlükleri iPhone uyumlu olarak çalışacak

YORUMLAR