Samsung Galaxy Note 9'un Kamera Puanı Ortaya Çıktı

Akıllı telefon kameralarına yaptığı kamera testleriyle tanınan DxOMark son zamanların en çok konuşulan cihazı Galaxy Note 9'un puanını belirledi. DxOMark tarafından yapılan kamera testine göre Note 9, akıllı telefon pazarının en iyi kameraya sahip olan üçüncü cihazı.

Özellikle yapay zekaya sahip kamerasına vurgu yapan Samsung, en güçlü modelinde koltuğu almayı başaramadı. Fotoğraf ve video için ayrı ayrı puanlamada bulunan DxOMark, Note 9'un fotoğraf çekimlerine 107 puan verirken, akıllı telefonun videoda ise 94 puanda kaldığı gözlerden kaçmadı.

Birinci sırada 109 puan ile koltuğun sahibi olan Huawei P20 Pro'nun hemen arkasında 103 puan ile HTC U12+ yer alıyor. U12 Plus'ı takip eden model ise Note 9 oldu. Yeterli ışık altında olabildiğince güzel fotoğraf çekimleri yaptığı dile getirilen Note 9'un yazılımsal olarak kontrast uygulamasından dolayı istenilen gerçeklikte renkler sunamadığı belirtildi.

Video tarafında ise 4K 60FPS çekim yapabilen Note 9'un yine de en iyi kameraya sahip Samsung cihazı olduğunu unutmamak gerekiyor. Çift 12MP çözünürlüğünde kamera kurulumuna yer veren cihazın bokeh efektinde de (portre modu) iyi işler çıkarabildiği dile getirildi. Eğer hala Samsung Note 9 incelememizi izlemediyseniz yukarıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.