Samsung Galaxy S Serisi Satışları 100 Milyonu Aştı

Samsung Galaxy S Serisi Satışları 100 Milyonu Aştı

Teknolojinin birçok alanında olduğu gibi mobil sektörde de yaptığı işlerle adından sürekli olarak söz ettirmeyi başaran elektronik devi Samsung Electronics rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojilerinde dünya lideri konumunda olan Samsung Electronics şirketi yaptığı açıklamayla şirketin amiral gemisi durumunda olan Galaxy S3 akıllı telefonu ile GALAXY serisinin daha önceki S ve S2 modellerinin global kanal satışlarının 13 Ocak 2013 tarihi itibarıyla 100 milyon barajını aştığını duyurdu.

Öncelikle 2010 yılının Haziran ayında yapılan tanıtımından sonraki ilk 7 ay içerisinde 10 milyon gibi bir satış rakamını yakalayan GALAXY S, dünya çapında da 24 milyon adet gibi bir satış rakamını yakalamayı başarmıştı.

Ardından 2011 yılının Nisan ayı içerisinde piyasaya sürülen GALAXY serisinin ikinci akıllı telefonu olan GALAXY S2 toplamda 40 milyon gibi bir satış rakamına ulaşırken, 10 milyon gibi bir satış rakamını sadece ilk 5 ay içerisinde yakalamayı başarmıştı.

Son olarak kullanıcı deneyiminde adeta bir devrim yaratmayı başaran Samsung'un amiral gemisi GALAXY S3 piyasaya sürülmesinin ardından geçen 100 gün içerisinde 20 milyon gibi bir satış rakamını yakalayarak, Samsung'un bugüne kadar ki en hızlı satış rakamına sahip olan akıllı telefonu olmayı başarmıştı. GALAXY S3'ün şu an toplam satış rakamı 40 milyon adedin üzerinde ve günlük ortalama 190.000 adet S3'ün satıldığı istatistiklere yansıyor.

Buna göre dünya üzerinde geçen her dakika 500 adet GALAXY S3 satılıyor. Gerçekten düşünüldüğü zaman çok büyük satış rakamlarına ulaşan GALAXY S serisi, Samsung'un ne kadar iyi işler yaptığını birkez daha gözler önüne seriyor.

GALAXY Note 3 ile İlgili En Yeni Gelişmeler

YORUMLAR