Samsung Galaxy S4 Benchmark Testinde iPhone 5'i İkiye Katladı

Samsung Galaxy S4 ve iPhone 5'in yer aldığı benchmark testlerinde S4'ün büyük farkla önde.

Samsung Galaxy S4 Benchmark Testinde iPhone 5'i İkiye Katladı

Samsung Galaxy S4’ün tanıtılışın üzerinden yaklaşık 1 hafta geçti ancak tanıtımın ve yeni ürüne dair gelişmeler hareketliliğiyle sürüyor. Bu haber de o gelişmelerden birini konu alıyor. Zira Galaxy S4 üzerinden yapılan Benchmark testleri oldukça çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

Primate Labs tarafından gerçekleştirilen ve test sırasında Geekbench 2 isimli uygulamanın kullanıldığı çalışmalar oldukça dikkat çekici sonuçları da beraberinde getirdi. Bilindiği üzere Galaxy S4 iki farklı yonga seti modeliyle kullanıcılara sunulacak. Bunlardan biri Samsung’un bizzat ürettiği Exynos 5 yonga seti. Bu sette sekiz çekirdekli bir işlemci yer alıyor. Diğer modelde ise Qualcomm Snapdragon 600 model dört çekirdekli bir işlemci kullanılıyor. Bu işlemci 1.9 GHz frekansında işlem yapabiliyor. Primate Labs ekibi de söz konusu testlerde Qualcomm Snapdragon’lu modeli kullanmışlar.

Test sonuçlarına göz attığımızda Galaxy S4’ün rakiplerine önemli fark attığını görebiliyoruz. Üstelik bunu 8 değil 4 çekirdekli işlemciye sahip modeliyle gerçekleştiriyor. S4’ü HTC One ve Nexus 4 takip ederken Apple’ın şu anda piyasada olan en güçlü telefonu iPhone 5’in elde ettiği değerlerin iki katını Galaxy S4’ü hanesinde görüyoruz ki bu oldukça çarpıcı.

İlerleyen günler Galaxy S4’ün performansı ve diğer özelliklerine dair yeni bilgileri de beraberinde getirecektir.

Microsoft Messenger'dan Skype'a Geçiş Sürecini Hatırlattı

YORUMLAR