Samsung Galaxy S4 İçin Yeni İşlemci

Samsung Galaxy S4 İçin Yeni İşlemci

Samsung yeni amiral gemisi için yeni işlemci ile geliyor. Sammobile’ın yaptığı bir haberde Samsung’un ilerde çıkacak muhtemel adı Samsung Galaxy S4 için EXYNOS 5450 işlemcisini deneyecek. Denemekle kalmayıp bu işlemcinin Samsung Galaxy S4’te kullanılacağı iddia edildi. Bu işlemcinin nimetlerinden bahsetmeden önce Samsung Galaxy S3 ve kullandığı işlemciye göz attığımız zaman ortaya çıkan manzara düşündürüyor.

Samsung’un şu an var olan amiral gemisi Samsung Galaxy S3 ARM Cortex A9 mimarisine sahip EXYNOS 4412 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 4 çekirdekli ve 1.4 Ghz gücünde bir işlemci olarak Samsung Galaxy S3’ü günümüzdeki en hızlı cihaz yapıyor. Eğer Samsung bahsi geçen yeni işlemcisini geliştirip Samsung Galaxy S4’te kullanırsa tabir-i caizse piyasadaki bütün işlemcileri tozunda bırakacak gibi. EXYNOS 5450 işlemcisi Cortex A15 mimarisine sahip bir işlemci ve 2.0 Ghz gücünde

Daha önce ortaya atılan Samsung Galaxy S4 söylentileri Samsung tarafından yalanlanmıştı, şimdi böylesi güçlü bir işlemci ile tekrar gündeme gelen Samsung Galaxy S4’ün ne gibi özellikler taşıyacağı ise merak konusu. Ekran ve işlemci konusunda tahminleri bulunan Samsung Galaxy S4’ün ekranının ise 5 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir ekran olacağı konuşuyor. Samsung tarafından yapılmayan hiçbir açıklama ciddiye alınmıyor ancak bu söylentiler bile bizleri Galaxy S4 için heyecanlandırmaya yetiyor.

YORUMLAR