Samsung Galaxy S6 Serisini Kimlerin Satın Aldığı Açıklandı, Siz Hangi Gruba Giriyorsunuz?

Samsung Galaxy S6 Serisini Kimlerin Satın Aldığı Açıklandı, Siz Hangi Gruba Giriyorsunuz?

Samsung’un 2015 yıldızları Galaxy S6 ve S6 Edge aslında peynir ekmek gibi satılıyor. En azından son gelen raporlar öyle iddia ediyor. Ancak ilginç bir araştırma daha yapıldı.

Yapılan yeni araştırma Samsung’un yeni model akıllı telefonları Galaxy S6 ve S6 Edge’i kimlerin satın aldığını netleştiriyor. Bu araştırma Android mobil telefon pazarını ve Apple severleri de yakından ilgilendiriyor.

CompareMyMobile UK ve GadgetValuer US web sitelerinin internet üzerinden yaptığı araştırma, Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge serininin kimler tarafından tercih edildiğini ortaya koyuyor. ABD ve İngiltere satış performansını gözler önüne süren bu araştırmaya bakarak siz de kendinizi bir kategoriye yerleştirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S6 serisi piyasaya çıktıktan itibaren eski telefonlarını değiştirmeye karar veren 120 bin kişinin yüzde 18.4’ü Samsung Galaxy S6 serisi almaya karar vermiş. Bu oranın yüzde 55’i ise zaten Samsung ürünleri kullananlardan oluşuyor. 120 bin kişilik ankete göre iPhone’dan Samsung’a geçenlerin oranı yüzde 40.

HTC kullanıcılarının yüzde 1.3’ü Samsung’a geçmeyi tercih ederken Sony Xperi’dan S6 serisine dönenlerin oranı da yüzde 2.7 olmuş. Bu konuda rekoru LG elinde tutuyor. Samsung Galaxy S6 serisi çıktığında LG telefonlarını terk edenlerin oranı ise yüzde 30’larda dolaşıyor.

Bir telefonu iki yıl kullanıp Samsung S6 serisine geçenlerin oranı ise hayli yüksek, yüzde 90’lara varıyor. Buradan da anlıyoruz ki ABD ve İngiltere'de tüketici satın aldığı telefon ne olursa olsun, onu en az 2 yıl kullanıyor.

Sony Xperia Z3+ Hakkında Sıkıntı Veren Bir Gelişme: Ateş Gibi Isınıyor

HTC One M9'a Güncelleme Geldi

iOS 9 Ne Kadar Orijinal? İşte Android'de Olan iOS 9 Uygulamaları

YORUMLAR