Samsung Galaxy S6'nın Ekranı En İyi Mobil Ekran Seçildi

Samsung Galaxy S6'nın Ekranı En İyi Mobil Ekran Seçildi

Bundan bir yıl önce yine Samsung ürünü olan Galaxy S5 ekranı da en iyi mobil cihaz ekranı seçilmişti. Samsung geleneği bozmadı ve Galaxy S6 serisinde de aynı istikrarı yakaladı.Elbette Samsung Galaxy S6’nın Galaxy S5’e göre pek çok üstün özellikleri var. Bu özellikleri Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S5 Karşılaştırması blogumuzda bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy S6, 2560x1440 çözünürlük ve 577ppi pixel yoğunluğuyla şu anda dünyanın en kaliteli ekranına sahip. Geçen sene Samsung S5 aynı ödüle 1920x1080 çözünürlük ve 432ppi ile sahip olmuştu. Samsung bir sene içerisinde iki ürünün ekran kalitesi arasındaki farkı neredeyse yüzde 40 oranında artırmış.

Ekranlar ile ilgili bir otorite olan Displaymate web sitesi tarafından değerlendirilen Samsung Galaxy S6’nın ekran özellikleri, S6 serisinde Edge için de geçerli. Super AMOLED ekran kullanan iki Galaxy S6 2015 senesinin açık ara en kaliteli mobil cihaz ekranı olarak gösteriliyorlar.

Henüz Samsung Galaxy S6’yı tüketiciler tecrübe edemediler. Ancak Samsung’un 2015 yılında Android evrenine layık bir telefon çıkardığından tüm kullanıcılar emin görünüyor. 

Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy Note 4 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6, LG G Flex 2 ve iPhone 6 Kameralarını Karşılaştırdık

YORUMLAR