Samsung, Galaxy S7 Cihazlarda Kullanacağı Yeni Canavarını Açıkladı

Samsung, Galaxy S7 Cihazlarda Kullanacağı Yeni Canavarını Açıkladı

 Samsung Exynos 8 Octa Processor’ün tanıtımı yapıldı. 8 çekirdekli yeni Exynos Octa 8’in üretimine bu yıl bitmeden başlanacak.

Exynos 8 Octa Processor adıyla tanıtılan yeni yonganın piyasadaki rakibi elbette Qualcomm. Exynos 8 yongası performansı arttırmak için 3B tasarım kullanmış. Bunun yanı sıra FinFET 14-nanometre transistör düzeneğine sahip. Ancak şimdilik görebildiğimiz kadarıyla sanki Exynos 8 Octa, Qualcomm Snapdragon 820’den çok farklı değil. 64 bit ARM mimarisine dayanan Exynos 8 Octa yongası, dört özel ve dört ARM Cortex-A53 çekirdeği kullanıyor. Samsung, CPU yanındaki ARM'in Mali-T880 grafik işlemcisinin 3D oyun ve sanal gerçeklik performansı için özel olarak tasarlandığını söylüyor. Exynos 8 Octa’nın LTE Rel.12 Cat.12/13 modemi 600Mbps “download” (Cat.12) ve 150Mbps (Cat.13) “upload” hızına erişebiliyor. Bu performans ölçümleri Snapdragon 820 ile aynı.

Samsung Exynos 8 Octa’nın cihazlara yüzde 30 oranında performans kazandıracağını, batarya ömrünü de yüzde 10 uzatacağını açıkladı. Büyük bir olasılıkla Exynos 8 Octa, Samsung Galaxy S7’nin kaportasının altında yer alacak. 

Qualcomm Snapdragon 820 Tanıtıldı, İşte Yeni Ejderhanın Hayatımızı Değiştirecek 9 Özelliği

Samsung Galaxy S7 Bazı Konularda Ezber Bozacak

YORUMLAR