Samsung Galaxy S7 Yeni Bir Teknoloji ile 6GB RAM Taşıyabilir

Samsung Galaxy S7 Yeni Bir Teknoloji ile 6GB RAM Taşıyabilir

4GB RAM kullanan bir akıllı cihazın muazzam olduğunu düşünüyorsanız, bir de 6GB RAM o cihazın neler yapabileceğini hiç hayal ettiniz mi? Samsung Galaxy S7 6GB RAM ile gelebilir.

Samsung yeni nesil akıllı telefonlarında 6GB RAM kullanımına izin veren 12Gb LPDDR4 DRAM sisteminin üretimine başlıyor. Bu kod isim size bir şey ifade etmiyorsa 6GB RAM kullanabilen DRAM sistemi olarak özetleyebiliriz.

Şimdiye kadar 2 yongalı DRAM kullanılan akıllı telefon RAM sistemleri Samsung’un bu girişiminden sonra 12Gb LPDDR4 DRAM yonga yolu sayesinde 6GB RAM kullanabilecekler. Bu sayede yeni nesil telefonların hızı da yüzde 50 artacak.

12Gb DRAM yolu kullanacak olan 6GB RAM yongaları enerji tüketirken de son derce cimri olacak. Şu anda kullanılan DRAM 3GB RAM sistemlerinden yüzde 20 daha az batarya tüketecekler.

Samsung 6GB RAM telefonlardan ilkinin Samsung Galaxy S7 olabileceği konuşuluyor. 6GB RAM teknolojisini doğrulayan Samsun ise bu yeniliğin Samsung Galaxy S7 serisinde olup olmayacağı hakkında bir açıklama yapmadı. Bu arada Samsung laboratuvarlarında Samsung S7 çalışmalarının başladığı da biliniyor. Galaxy S7'nin Exynos ve Snapdragon 820 çekirdek taşıyan iki farklı modelle gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S7 Katlanabilir Bir Cihaz Olabilir

Geçmişten Bugüne SamsungGalaxy S Serisine Göz Atın!

YORUMLAR