Samsung Galaxy S8 Android İşletim Sistemi Taşımayabilir!

Samsung Galaxy S8 Android İşletim Sistemi Taşımayabilir!

Samsung’un Android işletim sistemi olmayan bir akıllı telefon yapması ne kadar mümkün olabilir? İnternette dolaşan dedikodulara göre Samsung Galaxy S8, Android işletim sistemi taşımayacak.

Peki, Samsung Galaxy S8 Android işletim sistemi taşımayacaksa ne ile çalışacak. Dedikodulara göre Samsung Galaxy S8 ile gelecek olan işletim sistemi sadece Android olmayacak.  Aklımıza Samsung’un kendi geliştirdiği işletim sistemi Tizen OS gelse de Samsung gelecek nesil amiral telefonu için Android’den vazgeçmeyi düşünmüyor. Bundan dolayı Tizen OS, Samsung’un tercih edeceği bir işletim sistemi olmayacak.

Samsung Galaxy S8 iki işletim sistemiyle gelebilir

Android ve Windows Phone işletim sistemlerini bir telefonda buluşturmayı planlayan Samsung, yeni yaptığı bir patent başvurusuyla oldukça ilgi çekti.  Samsung'un patent başvurusunda ortaya çıkan ilginç bir proje, Apple'ın önüne geçmek ve hala hatırı sayılı oranda kullanıcısı olan Windows Phone'u şirketine kazandırmak için geliştiriliyor. Görünen o ki, Samsung bu sayede daha fazla kullanıcı kitlesine hitap edeceğine inanıyor ve dolayısıyla da daha fazla ürün satmayı hedefliyor.

YORUMLAR