Samsung Galaxy S8'in Hızlı Şarjı Ekran Açıkken Çalışmıyor

Samsung Galaxy S8'in Hızlı Şarjı Ekran Açıkken Çalışmıyor

Samsung'un en yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+'ın hızlı şarj özelliğinin ekran açık olduğu zaman çalışmadığı ortaya çıktı. Hızlı şarj özelliğini kullanmak isteyen kullanıcıların telefonlarını kullanmamaları gerekiyor.

Galaxy Note 7 ile olan vakasını daha yeni yeni unutturmayı başaran teknoloji devi Samsung, hatırlayacağınız üzere son amiral gemisini ihtişamlı bir tören ile bizlere tanıtmıştı. Göz dolduran özelliklere ve hoş tasarıma sahip olan telefonlar kullanıcılar tarafından da sevilmişti. Dünya genelindeki tüketicilerin de yoğun ilgisiyle karşılaşan telefon, kısa zaman sonra da ilk sorunlarını çıkartmaya başlamıştı. Yaşanan sorunlara dair açıklama yapan Samsung, sorunların donanımsal değil yazılımsal kaynaklı olduğunu aktarmıştı.

Bu sefer ise Galaxy S8 ve S8+'ların hızlı şarj özelliğinde sorun yaşayan kullanıcılar isyan etmeye başladı. Yaklaşık 1 haftadır devam eden sorunlarla ilgili aktarılanlarda telefonların hızlı şarj özelliğinin vaat edilen sürede telefonu şarj etmediği beyan ediliyor. Bu olayla ilgili yaşanan sorunların giderek artmasınından sonra bunun aslında bir sorun olmadığı ortaya çıktı. Samsung'un hızlı şarj sırasında telefonun fazla ısınmasını önlemek için kullanım sırasında hızlı şarjı devre dışı bıraktığı anlaşıldı. Buradan da anlayacağımız üzere Note 7'de dersini alan Samsung, olası sorunların önüne geçmek için bir takım kısıtlamalar uyguluyor. Buna göre S8'in hızlı şarjını kullanabilmek için telefonu kapalı konumda tutmak gerekiyor.

Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Çözümleri

YORUMLAR