Samsung Galaxy S8'in Satış Rakamı 20 Milyonu Geçti

Samsung Galaxy S8'in Satış Rakamı 20 Milyonu Geçti

Samsung'un şu anki amiral gemisi olarak adlandırabileceğimiz ve dünya genelinde büyük kullanıcı kitlelerine ulaşan Samsung Galaxy S8 akıllı telefonunun satış miktarıyla ilgili güncel istatistikler açıklandı.

Samsung yetkilileri ilk olarak Galaxy S8'in bir önceki model olan Galaxy S7 satışlarının gerisinde kaldığı dedikodularını yalanladı. Ardından yapılan açıklamalarda Galaxy S8 ve S8+ modellerinin toplamda 20 milyon adet satış miktarına ulaştığı belirtildi. Bu araştırma Strategy Analytics adlı bir araştırma ve istatistik firması tarafından yapılmış.

Diğer açıklamalara göre 21 Nisan'da piyasaya çıktığından beri her gün 278.800 adet Galaxy S8, sahiplerine ulaştırılmış. Yani Galaxy S8 modeli piyasaya çıktığı ilk 3 ay içerisinde Galaxy S7 modeline kıyasla daha fazla satılmış. Samsung'un tüm akıllı telefon modellerinin satış rakamlarına bakıldığında da geçen yılın aynı dönemlerine göre %5 oranında bir artış görülüyor. Samsung bu satışların ilerleyen aylarda da aynı hızda devam etmesini bekliyor.

Patlayan bataryalarıyla Samsung'un başını baya ağrıtan Galaxy Note 7'lere rağmen, firmanın böylesine bir başarıya imza atmış olması gerçekten etkileyici. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

En Hızlı İnternet Samsung Galaxy S9'da Olacak

Samsung Galaxy Note 8'in Gerçek Görselleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR