Samsung Gear S2 Akıllı Saat Türkiye'de Satışa Sunuldu

Samsung Gear S2 Akıllı Saat Türkiye'de Satışa Sunuldu

Akıllı saatler dünyası, hala mobil cihaz üreticilerinin istedikleri pazar hacmine ulaşmayı maalesef başaramadı ancak bu durum tabii ki piyasada erkenden yerini elde etmek isteyen şirketleri durduramıyor. Samsung ve diğer mobil üreticiler, olabildiğince erken bir şekilde akıllı saatler dünyasında kendi kullanıcı tabanlarını yaratmak için çaba gösteriyor, düzenli olarak yeni ürünleri ortaya koyuyorlar.

Samsung Gear S2 ve Gear S2 Classic modelleri de şu anda bu dünyanın en dikkat çekici akıllı saatleri arasında yer alıyorlar. Cihazların ülkemizde satışa sunulması ise resmi olarak bugün başladı. 899 liradan başlayan fiyatlarla satın alabileceğiniz Samsung Gear S2 akıllı saatler, böylelikle giyilebilir teknolojilere ihtiyacı ya da merağı olanların ihtiyaçlarını karşılamak için teknoloji mağazalarında potansiyel kullanıcılarını bekleyecekler.

Samsung Gear S2'nin teknik özelliklerini kısaca sıralamak gerekirse;

  • 512 MB RAM
  • Exynos 3250 işlemci
  • 4 GB depolama alanı
  • 1.2 inç ekran
  • Gorilla Glass 3 ekran camı

Her ne kadar bir akıllı telefona bakar gibi baktığımızda bu özellikler çok etkileyici görünmese de, aslında telefonumuza bağlı portatif bir veri aktarıcısı ile karşı karşıya olduğumuzu unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla akıllı saatlerinizin çok yüksek işlem ya da depolama kapasitesinin olmasını beklemek pek de mantıklı değil (en azından şimdilik).

Cihaz için belirlenen bu 899 liralık fiyatın en baz model olduğu ve farklı kayışlar gibi seçeneklerle bunun büyük oranda artış gösterebileceği de unutulmamalı. Dolayısıyla almadan önce bir kaç farklı mağaza gezerek kendinize en uygun görüneni tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Samsung Gear S2 Akıllı Saat Bir Çok Android Cihazla Uyum Sağlayabiliyor, İşte Listesi

YORUMLAR